Uszczelnianie silikonem

uszczelnianie silikonem

SPEC NA GODZINY to usługa złotej rączki z dojazdem. Nasi specjaliści wykonują silikonowanie łazienki, kuchni bądź innego pomieszczenia. Oferujemy uszczelnianie silikonem miejsc, które są narażone na kontakt z wodą lub, które warto połączyć dla lepszego efektu wizualnego. Silikon chroni od kurzu i trafiania płaskich przedmiotów styki pomiędzy ścianą a wyposażeniem lub bezpośrednio na elementach wyposażenia domu.

Wymiana silikonu – złota rączka

Nakładanie silikonu w miejscach, wypełnienie których zagwarantuje szczelność i czystość wyposażenia w domu

Uszczelnianie okien silikonem:

Nałożenie silikonu przy parapecie w łazience, kuchni lub innym pomieszczeniu

Uszczelnianie drzwi silikonem:

Uszczelnianie silikonem framugi drzwiowej

Uszczelnianie okien silikonem

W zimie nieraz odczuwamy, że mimo ogrzewanie w mieszkaniu czy domu jest chłodno – wtedy coraz więcej ubieramy na siebie, herbata ratuje, jednak to słabe rozwiązanie. Problem z ogrzewaniem przestrzeni jest taki, że realny wpływ na to, czy mamy w domu ciepło, ma wiele czynników. Warto się przyjrzeć jednemu, który zdecydowanie może zmienić nasze odczucie temperatury i dodać więcej komfortu – to uszczelnianie okien. SPEC NA GODZINY oferuje usługę złotej rączki, zapraszamy do rezerwacji.

Dlaczego okien? – Proponujemy podejść do okna i zrobić krótki test ręką, aby sprawdzić, czy zimne powietrze wlatuje do środka koło ramy okna. Niestety, to całkiem możliwe, gdyż jeśli w miejscach styków ramy z murem nie ma żadnego wypełnienia – warunki atmosferyczne są bardziej odczuwalne. Mocny wiatr może powodować charakterystyczny świst, a to, szczególnie w bardziej mroźne zimowe noce, będzie nam przeszkadzać. Profesjonalny biały montaż, i nie ważne, mówimy tu o montażu okien czy instalacjach elektro lub hydraulicznych, polega na instalacji wyposażenia oraz wykończeniu go idealnie, na gładko, szczelnie. Wykończenie ma być bezpieczne, przyjazne użytkownikowi na lata.

Po co uszczelniać okna? Wydatki na ogrzewanie mogą znacznie spaść, jeżeli w Twoim domu faktycznie jest ucieczka z powodu nieszczelnych ram. Izolacja budynku chroni go przed wpływem warunków pogodowych, co najważniejsze, pozwala na zmniejszenie możliwości wystąpienia grzyba i plam poprzez pojawienie się wilgoci. Warto się zastanowić, jak można uszczelnić okna oraz dowiedzieć się, czy wypełnienie podlega wymianie czy konserwacji.

Jak uszczelnić okna?
Na to jest kilka sposobów, choć, naszym zdaniem, najlepiej to zrobić silikonem. Silikon ładnie wygląda, a do tego szczelnie wypełnia większe i mniejsze szczeliny. Oczywiście, w dużych polecamy pianę montażową, jednak, odradzamy takiego rozwiązania ze względu na środki chemiczne zawarte w pianie.

Jakim silikonem najlepiej uszczelniać okna?
Do silikonowania okien dobrze się sprawdza silikon neutralny, przystosowany do plastiku i powierzchni murowanych.
Tym środkiem możemy wypełnić przestrzeń pod parapetem, a także nałożyć silikon w miejscach styków ramy ze ścianą.

Jeśli chodzi o uszczelnienie okien silikonem, przed rozpoczęciem trzeba przygotować miejsca, w których będzie silikon oraz zabezpieczyć ramę taśmą malarską. 

Uszczelnianie silikonem drzwi

Drzwi, jak i okna, również stanowią barierę dla powietrza z zewnątrz, pod warunkiem, że zostały prawidłowo zamontowane. Z biegiem czasu, nawet najlepszy montaż potrzebuje regulacji – to rzecz niezbędna do utrzymania dobrego stanu zamieszkania. Wizyta złotej rączki raz na rok, w celu sprawdzenia połączeń i szczelności w domu – to wręcz konieczność. Dzięki wczesnej kontroli stanu technicznego domu zadbasz o niego lepiej, niż w momencie poważnej awarii, nie wspominając o stratach, które ponoszą po zalaniu czy pożarach. 

Drzwi, to tak naprawdę, też czynnik, który może znacząco wpłynąć na wysokość temperatury w domu, słyszalność hałasu z ulicy, etc. Uszczelnianie drzwi jest niezbędne, jeśli czujemy, jak wieje po nogach – wtedy dobrym rozwiązaniem jest uszczelka dolna do drzwi. Uszczelnienie drzwi silikonem jest bardzo ważne – styki ramy i murów trzeba wypełniać, aby ustabilizować ją. Silikon łatwo wymienić, z tego względu często jest wybierany do łazienek. Powstałą pleśń można czasami wyczyścić, chociaż łatwiej nałożyć nowy silikon. Wykonujemy uszczelnianie drzwi, w tym silikonem.

Jak konserwować drzwi?

W zależności od tego, jakie posiadasz drzwi – są różne środki do pielęgnacji. Trzeba wiedzieć, z czego dokładnie są wykonane. Pamiętaj o uszczelkach, lakierach i środkach do czyszczenia, a także o regulacji ościeżnicy i zawiasów – tutaj przydadzą się narzędzia po pomiaru i smar.

Jak usunąć silikon?

Silikon można usunąć mechanicznie – za pomocą ostrych narzędzi, warto przy tym uważać, aby nie porysować powierzchni, z której go ściągamy. Silikon trzeba wyciąć w całości, aby nowa warstwa położyła się gładko, lub, aby do szczeliny nie wydostawała się woda – resztki starego silikonu mogą wszystko zepsuć. 

Nakładanie silikonu

Kartusz silikonu wyciskamy za pomocą pistoletu. Nadmiar produktu ostrożnie zbieramy, żeby zminimalizować jego ilość  – odcinamy końcówkę. Silikon musi schnąć, najlepiej dobę, aby móc korzystać z przestrzeni bez obaw jego uszkodzenia.

Jaki silikon najlepszy?

Silikon dobieramy odpowiednio do surowca, z którego wykonana powierzchnia do uszczelnienia. Są środki przystosowane do akrylu, szkła, drewna, kamienia, PCV, ceramiki, etc. Silikon sanitarny na bazie octowej będzie najlepszym rozwiązaniem dla łazienki, gdyż jest odporny na grzyb i wilgoć. Neutralny, natomiast, możemy użyć do, np. metali czy do okien. 

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn