Awaria elektryczna Katowice

awaria prądu

SPEC NA GODZINY usuwa awarie elektryczne w Katowicach i bliskich dzielnicach. Jeżeli w Twoim domu nastąpiło zwarcie, doszło do okopcenia gniazdka, wybicia bezpieczników, awarii rozdzielni lub brak prądu – nasz elektryk rozwiąże ten problem. 

Usuwanie awarii elektrycznych w Katowicach:

Jeśli w domu dymi, iskrzy sprzęt elektryczny lub wybija bezpieczniki

Likwidacja zwarcia:

Usuwamy zwarcia w gniazdkach, włącznikach, rozdzielni

Regulacja zabezpieczenia prądowego Katowice:

Usuwanie przeciążeń, wymiana bezpieczników

Awaria elektryczna – Katowice

Po pomoc elektryka sięgamy w różnych przypadkach, czasami, jednak, nie widać na oko, w czym dokładnie tkwi problem. Są takie awarie, gdzie trzeba sprawdzić prąd miernikiem. Przyczyny awarii elektrycznych mogą być różne:

– może dojść do usterki domowego AGD, np. pralki, piekarnika, bojlera, zmywarki, etc.
– może wzrosnąć napięcie elektryczne z powodu korzystania kilku sprzętów na raz, a także doprowadzić do ich spalenia
– uszkodzone kable i przewody rozgrzewają się, topią się i skutkują pożarem

Zapraszamy do rezerwacji elektryka, aby szybko usunął awarię na terenie Katowic lub w bliskiej okolicy. Specjalista dojeżdża na miejsce swoim autem.

 

Zwarcie gniazdka, włącznika, rozdzielni

elektryk

Montaż lub wymiana punktów elektrycznych, naprawa okopconych gniazdek i włączników

Brak elektryki w domu, wybicie bezpieczników

elektryk - brak prądu

Pomoc elektryka w razie braku prądu oraz przy wybiciu bezpieczników - likwidacja przeciążenia

Zanim stwierdzisz brak prądu w gniazdku – podłącz do niego różne sprzęty. Oprócz tego, warto się upewnić, czy brak prądu nastąpił tylko u nas, czy np. nie ma przerwy w dostawie, zapowiedzianej przez dystrybutora energii. Jeżeli prądu brakuje tylko w jednym gniazdku lub kilku (części obwodu) – zapraszamy do rezerwacji wizyty. SPEC NA GODZINY realizuje naprawę instalacji elektrycznej, w tym usuwa brak prądu w gniazdku, wymienia okopcone gniazdka lub zakłada nowe kontakty na terenie Katowic.

Wybija bezpieczniki Katowice

Zatrudniamy profesjonalnych elektryków z doświadczeniem do naprawy instalacji elektrycznej w domach jedno- lub wielorodzinnych. Jeśli mieszkasz w Katowicach lub bliskich dzielnicach i w Twoim domu wybija bezpieczniki – zadzwoń do nas. Wybicie korków oznacza spięcie w instalacji elektrycznej, a także konieczność wizyty elektryka, aby wyprzedzić możliwość powstania większej awarii.

Zwarcie elektryczne Katowice

Zwarcie to spięcie elektryczne, dokładnie jest to raptowny spadek oporu w obwodzie, dzięki któremu uwalnia się duża ilość energii.  SPEC NA GODZINY oferuje pomoc w razie awarii elektrycznych, takich jak zwarcie w gniazdku lub włączniku, a także zwarcie w rozdzielni elektrycznej w Katowicach i okolicach. Jeśli z bezpiecznika czy gniazdka lecą iskry – warto wezwać fachowca.

Przyczyny awarii elektrycznych

Migająca żarówka

Żarówka niskiej jakości może powodować spięcie przy jej włączaniu. 

Uszkodzone kable

Podczas wiercenia ścian i remontu nie raz się zdarzy naciąć czy zmiażdżyć przewód. Takie uszkodzenia mechaniczne nie koniecznie od razu dają o sobie znać. Z biegiem czasu do tego miejsca może przedostać się wilgoć, a wymiana całego przewodu to dość skomplikowana praca. 

Wadliwe AGD

Uszkodzony lub źle podłączony sprzęt to kolejna przyczyna. Wadliwy przedłużacz, suszarka, żelazko, pralka, zasilacz do laptopa, płyta indukcyjna mogą wysadzić bezpieczniki.

Pogoda

Pamiętaj, że warunki atmosferyczne to bardzo ważny aspekt w pracy niektórych urządzeń, jak wewnątrz, tak i zewnątrz lokali.

Przeciążenie

Korzystanie z kilku urządzeń jednoczeście może doprowadzić do przeciążenia obwodu oraz pracy bezpieczników.

Stara instalacja

Problemem starego budownictwa są aluminiowe przewody oraz brak przemyślanego rozgałęzienia kabli.

Awaria licznika/rozdzielni

Rzadkość, ale licznik mógł ulec awarii – wtedy kontaktujesz się z dystrybutorem energii w Twoim rejonie. Jeśli iskrzy z rodzielni – zadzwoń do nas.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn