Wymiana włączników światła

Montaż włączników

SPEC NA GODZINY oferuje usługi elektryka – wymianę włączników światła. Jeśli włącznik nie działa, jak należy, mianowicie: wypada ze ściany, iskrzy, nie reaguje mimo nowej żarówki; jeśli światło mruga lub wyłącznik wybił bezpieczniki w domu. Wykonujemy montaż włączników pojedynczych, podwójnych, natynkowych, podtynkowych, a także krzyżowych i schodowych. 

Elektryk do wymiany włączników elektrycznych:

Planowanie i montaż instalacji elektrycznej, w tym włączników podtynkowych i natynkowych do światła

Naprawa włączników światła:

Pomoc elektryka w razie iskrzących lub uszkodzonych włączników

Montaż włączników światła przy schodach czy łóżku:

Profesjonalny montaż włączników krzyżowych oraz schodowych

Montaż lub wymiana włączników światła – elektryk

SPEC NA GODZINY realizuje usługi elektryka, w tym wykonuje montaż i wymianę włączników światła w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, hotelach, restauracjach, etc. Rozplanowanie instalacji oraz włączników, realizacja montażu lub wymiana, demontaż + założenie nowych, naprawa zepsutych włączników – zapraszamy do rezerwacji elektryka.

Włącznik światła jest nieodzownym elementem wyposażenia praktycznie każdego pomieszczenia w domu. Włączniki elektryczne można podzielić na dwie kategorie: ze względu na funkcjonalność – włączniki jednobiegunowe, dwubiegunowe, schodowe, krzyżowe, świecznikowe, oraz na rodzaj montażu – włączniki podtynkowe i natynkowe.

Oferujemy montaż lub wymianę elektrycznych włączników światła każdego rodzaju, w tym natynkowych i podtynkowych:

– montaż włączników schodowych
– montaż włączników krzyżowych
– montaż włączników świecznikowych
– montaż włączników jedno- lub dwubiegunowych

Jakie rodzaje włączników światła montuje elektryk?

Włączniki podtynkowe instalowane są w puszkach montowanych w ścianie. Zakładane zazwyczaj w mieszkaniach posiadających podtynkową instalację elektryczną.

Włączniki natynkowe montowane są w obudowie zabezpieczającej na ścianie, często w domach drewnianych, czy pomieszczeniach gospodarczych, piwnicach.

Włączniki jednobiegunowe to najprostsze włączniki, wyposażone w jeden przycisk. Najczęściej stosowane, montowane przy pojedynczym obwodzie oświetlenia.

Włączniki dwubiegunowe również posiadają jeden przycisk, lecz pozwalają na włączenie w jednym czasie dwóch obwodów elektrycznych.

Włączniki schodowe posiadają jeden przycisk, montowane są parami na górze i na dole piętra, sterują jednym obwodem w dwóch różnych miejscach.

Włączniki krzyżowe połączone są z włącznikami schodowymi, wyposażone w jeden przycisk, dobrze sprawdzają się w budynkach wielopiętrowych, gdzie mogą być montowane na każdym piętrze.

Włączniki świecznikowe posiadają przynajmniej dwa przyciski, pozwalają na włączenie kilku obwodów niezależnie od siebie. Sprawdzają się w przypadku żyrandoli posiadających wiele żarówek. 

Na rynku występuje cały wachlarz rodzajów, wzorów, kolorów włączników, mają one być funkcjonalne i wyglądać estetycznie. Nie mniej ważny jest stan techniczny włącznika, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Pęknięte, poluzowane czy odstające włączniki niezwłocznie muszą zostać wymienione.
Zazwyczaj lokujemy go przy samym wejściu, od strony klamki drzwi, na wysokości 110-120 cm od poziomu podłogi.

Wymiana włącznika światła

Jeśli chcesz wymienić włącznik światła, nasz specjalista pomoże szybko to zrobić. Pierwszym krokiem jest odłączenie obwodu elektrycznego i demontaż starego włącznika. Włącznik umieszcza się w puszce, przyciski ustawiając poziomo w pozycji wyłączonego światła. Jeśli wszystko działa poprawnie, trzeba dokręcić śruby łączące osprzęt z puszką. Ostatnim etapem jest założenie ramki i umieszczenie przycisku we wgłębieniu.
Wykonujemy montaż lub wymianę włączników schodowych i łączników krzyżowych. Jeżeli oświetlenie w Towim domu nie działa – zapraszamy do rezerwacji wizyty elektryka. Realizujemy również naprawę, wymianę i montaż gniazdek.

Masz usterkę włącznika światla?

Na jakiej wysokości montujemy włączniki?

Standardową wysokością włączników jest 110 – 120 cm. 

Przyciski włączników nie reagują

Niedziałające przyciski włączników, jeżeli podłączenie jest poprawne, wskazuje na to, że włączniki nie zaprogramowały się do końca między sobą. Żeby włączniki schodowo-krzyżowe pojedyncze czy podwójne działały trzeba je sparować.

Wyłącznik dotykowy nie działa po założeniu panela

Jeżeli założyłeś szklany panel, ale nie reaguje on na dotyk – możliwe, że doszło do kalibracji mechanizmu bez panelu. Trzeba odłączyć zasilanie, odczekać minutę i założyć panel jeszcze raz i również odczekać minutę.

Światło miga, włącza się i wyłącza

Migająca żarówka, gdy zapalamy światło, mówi to o zbyt małym obciążeniu w obwodzie, min to 3W. Potrzebujesz dobrego elektryka. Zdarza się tak również w wyniku zanieczyszczenia, a dokładnie kurz osadza się latami, co powoduje, że włącznik się zacina.

Włącznik światła nie działa, zaciął się

Zdarza się, że mechanizm włącznika szwankuje – pewnie dlatego, że z czasem przepaliły się styki lub doszło do uszkodzenia mechanicznego. Trzeba go wymienić.

Włącznik schodowy nie działa

Trzeba sprawdzić oba włączniki oraz czy  mamy ciągłość przewodu bądź nie został on gdzieś naruszony.

Włącznik światła robi zwarcie

Należy go wymienić i sprawdzić stan instalacji elektrycznej.

Włącznik światła brzęczy

Trzeba sprawdzić włącznik, czy żaden z przewodów nie jest poluzowany.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn