Naprawa toalety

naprawa toalety

SPEC NA GODZINY oferuje profesjonalne usługi hydraulika, w tym montaż i naprawę toalety – spłuczki oraz innych elementów WC kompakt i toalety podtynkowej. Naprawiamy cieknącą spłuczkę, a także wykonujemy regulację deski sedesowej, wymianę uszczelek, pływaka, etc.

Naprawa toalety:

Naprawa części toalety, wymiana uszkodzonych elementów;
Regulacja deski, spuczki;

Regulacja deski sedesowej:

Wymiana lub naprawa deski
Montaż, odpowiednie ustawienie deski klozetowej

Naprawa spuczki:

Naprawa cieknącej spłuczki;
Naprawa przycisku toalety podtynkowej;
Wymiana zaworu spłukującego czy napełniającego

Naprawa toalety – hydraulik

SPEC NA GODZINY realizuje naprawę toalety z dojazdem w dużych miastach i okolicach, bądź to zwykła toaleta, czyli kompakt, lub miska podwieszana na stelażu podtynkowym. Oferujemy usługi doświadczonego hydraulika, w tym montaż i podłączenie toalety oraz wymianę części i naprawę mechanizmów.

Naprawa spłuczki toalety

Najczęstsze usterki spłuczki to rozregulowanie albo zanieczyszczenie elementów ruchomych, np. zakamienione sitko w zaworze napełniającym, który zamyka dostęp wody po uniesieniu pływaka na odpowiednią wysokość. Osad przeszkadza w swobodnym przesuwaniu części konstrukcji, a co za tym – powoduje ich tarcie i uszkodzenie. Zbyt wysokie położenie pływaka zakłóca prawidłową pracę mechanizmu. Zepsuta uszczelka w zaworze spustowym to również częsta przyczyna awarii. Podwinięta czy brudna, sparciała już nie służy – nasz specjalista naprawi ją bez problemu. Naprawimy spłuczkę w Twojej toalecie – zapraszamy do rezerwacji.

Naprawa cieknącej spłuczki toalety

Zepsuty mechanizm spłuczki to usterka, która staje się uciążliwa, szczególnie w przypadku dużej ilości domowników. Kiedy ze spłuczki cieknie woda lub przycisk nie działa – to znaczy, że naruszone zostało działanie zaworu. Jeśli nie masz predyspozycji do takiego typu prac, nasz fachowiec pomoże naprawić mechanizm spustowy/napełniający oraz wymienić starą spłuczkę na nową w razie potrzeby.

Aby uniknąć dodatkowych kosztów za wodę – zakręć główny zawór. Przyczyny awarii mogą być różne, w zależności od tego, co zostało uszkodzone – zawór, wężyk czy uszczelka. Aby zrozumieć, dlaczego cieknie ze spłuczki, trzeba wiedzieć, z czego się składa mechanizm spłuczki: jest skonstruowany z dwóch zaworów – do napełnienia oraz do spłukiwania wody. Oczywiście, nie wszystkie modele spłuczek są takie same, jednak zasada działania wszędzie jedna. Dwudzielna spłuczka to aktualnie najbardziej popularny model, pozwalający na spuszczanie większej i mniejszej ilości wody. Nasz hydraulik naprawia spłuczki, a także usuwa wycieki wody spod toalety.

Naprawa toalety podtynkowej

Jeśli przycisk spłuczki podtynkowej nie działa – warto sprawdzić mechanizm spłuczki, a dokładnie zaglądnąć do zaworu odcinającego przez otwór rewizyjny. Aby to zrobić trzeba zdemontować przycisk do spłukiwania wody: przesuwając go do góry odchyl górną część.
Spłuczka podtynkowa cieknie, ponieważ został uszkodzony zawór spustowy. Aby naprawić go, można spóbować starannie wyczyścić zawór i uszczelkę, jeżeli po tym nie nastąpiło poprawy – mechanizm trzeba wymienić. Wyjątek stanowi sytuacja, w której woda przelewa się przez rurkę zabezpieczającą – wtedy problem leży po stronie zaworu odcinającego. Oferujemy montaż zestawów podtynkowych – zapraszamy.

Naprawiamy przycisk spłuczki podtynkowej

Wymiana deski sedesowej

Jest to bardzo proste zadanie, które zajmie zaledwie kilka minut. Przy instalacji deski trzeba sprawdzić, czy jest odpowiednio ustawiona. Zawiasy trzeba wyregulować tak, aby deska równo przylegała do muszli.

Jeżeli deska się ślizga po muszli, trzeba sprawdzić, czy plastikowa wkładka do wpuszczania śrub jest odpowiedniej długości w stosunku do grubości kołnierza muszli. Poluzowane śruby trzeba wyregulować, aby deska nie poruszała się na boki.

Kiedy deska pęka – to nic przyjemnego, oferujemy wymianę deski na wolno-opadającą – taka klapa nie trzaska, zawsze jest chętniej wybierana ze względu na maluchy. Jeśli potrzebujesz wymienić uszczelkę do deski – również zrobimy to dla Ciebie.

Masz awarię spłuczki?

Spłuczka cieknie po napełnieniu

Kiedy spłuczka cieknie po napełnieniu – to awaria zaworu napełniającego. To może być sitko, wspomniane wyżej. Można wyczyścić zawór lub ponownie go wyregulować. 

Jeżeli ze spłuczki leje się cały czas, zawór spustowy nie został zamknięty do końca. Czasami dla naprawy wystarczy banalnej regulacji, choć w niektórych przypadkach niezbędna będzie wymiana elementów lub uszczelek, w razie gorszej awarii – wymiana całego zaworu.

Strużka w toalecie

Jeżeli woda cienkim strumieniem cieknie do muszli – sprawdź, czy uszczelka przy zaworze spustowym nie jest podwinięta albo brudna. System zabezpieczający spłuczkę przed wylewaniem wody na zewnątrz może być zakamieniony – to również powoduje wyciek. Niedomknięty przez pływaka zawór napełniający owszem może się wyrażać w postaci strużki wody w misce.

Woda nie spływa

Żeby wiedzieć, dlaczego mechanizm nie spłukuje, trzeba zajrzeć do zbiornika. Jeżeli w nim znajduje się woda, warto sprawdzić czy nie został uszkodzony przycisk, popychacz czy plastikowy element dźwigni.

Brak wody w spłuczce

Zdarza się, że zakamieniona końcówka dźwigni nie pozwala pływakowi opaść wraz ze spłukiwana wodą, co powoduje że zawór nie otwiera się a spłuczka nie napełnia.

Zbyt dużo wody

Jeśli spuszczasz zbyt dużo wody – to się przekłada na wysokość rachunków. Aby zmniejszyć spłukiwanie, trzeba zmienić wysokość pływaka: ramię dźwigni to śruba, dzięki której go przesuniesz.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn