Wybija korki lub brak prądu

brak prądu elektryk

SPEC NA GODZINY to doświadczony elektryk. Jeśli wybija korki lub brak prądu – pomożemy w każdej sytuacji. Spalone bezpieczniki to sygnał, że gdzieś jest zbyt wysokie napięcie – sprawdźmy gdzie.

Awaria bezpieczników podczas pracy AGD:

Szybka pomoc w razie braku prądu podczas pracy zmywarki, pralki, piekarnika

Brak prądu:

Nasz elektryk znajdzie przyczynę braku prądu i zlikwiduje ją

Wymiana spalonych korków:

Wymienimy okopcone bezpieczniki w Twoim domu

Wybija korki lub brak prądu?
Zamów elektryka

SPEC NA GODZINY oferuje swoją pomoc elektryka w sytuacjach, kiedy wybija korki lub dochodzi do poważnych awarii w obwodzie i brak prądu lub trzeba wymienić bezpieczniki oraz inne elementy instalacji. Wymiana lub naprawa przewodów elektrycznych, przeniesienie punktów światła czy gniazdek.

Dlaczego wybija bezpieczniki?

Zadaniem bezpiecznika jest regulacja przepływu prądu, taka funkcję pełnią również stare topikowe bezpieczniki, potocznie, – korki. Cel prosty – zapobiec pożarowi instalacji elektrycznej, tym samym zmniejszyć ryzyko spłonięcia domu czy mieszkania. Taki bezpiecznik wymaga wymiany tuż działaniu. Do pracy bezpieczników dochodzi w momencie, kiedy natężenie prądu jest zbyt wysokie, aby się utrzymać w obwodzie – wtedy reaguje bezpiecznik.

Jak wyżej, bezpieczniki działają na prostej zasadzie, czyli w sytuacji, kiedy moc prądu przekracza możliwą wartość instalacji. Co sprawia, że natężenie elektryczne rośnie w górę? Warto się przyjrzeć każdemu elementowi łańcuszka:
trzeba sprawdzić sprzęty źródła oświetlenia, wszystkie włączniki i gniazdka, skrzynkę i rozdzielnie. Oprócz tego, mogło dojść do awarii urządzenia elektrycznego, np. usterka programatora zmywarki czy pralki nie raz staje się powodem wybitych bezpieczników. Nawet gorszej jakości żarówka może się przepalić i doprowadzić do braku prądu. 

Oczywiście, najczęstszą przyczyną awarii jest wykorzystanie zbyt dużej ilości sprzętów elektrycznych w tym samym momencie. Awaria gniazdka też kończy się małym wybuchem, w wyniku jego okopceniem i wybiciem korków.
Najrzadziej, do wybicia bezpieczników dochodzi z powodu pogody, jednak to całkiem realne, zwłaszcza w czasie burz i huraganów.

Zależnie od stopnia skomplikowania awarii, najprostsze wyjście to zamiana uszkodzonego bezpiecznika. W tym momencie dochodzi do stopienia elementu topikowego bezpiecznika. Najszybszym rozwiązaniem, gwarantującym przywrócenie prądu w mieszkaniu jest zastąpienie uszkodzonego bezpiecznika nowym, działającym.

Brak prądu

Jeśli brak prądu, ale przy tym wykluczamy możliwość uszkodzenia bezpieczników, przyczyny trzeba szukać w innym miejscu. Problem może polegać na zwykłym uszkodzeniu kabla, np. zwierzęta domowe często przegryzają rzeczy na podłodze; przypadkowo – w trakcie wiercenia dziury pod haczyk można trafić na przewód elektryczny i go uszkodzić; W sytuacji braku prądu elektryk sprawdzi całą instalację i wskaże na źródło niesprawności.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn