Wieszanie lub naprawa karnisza Kraków

złota rączka - montaż karniszy

SPEC NA GODZINY oferuje usługę złotej rączki w Krakowie i okolicy, w tym wykonuje wieszanie lub naprawę karniszy sufitowych i ściennych. Realizujemy montaż karnisza na drążku, żyłce, kołkach oraz montaż karniszy szynowych. W przypadkach wyrwania lub uszkodzenia  – naprawimy opadnięty karnisz. Na Twoje życzenie różnież zamontujemy listwy maskujące.

Montaż karnisza Kraków:

Wieszanie karniszy tradycyjnych na wspornikach, montaż karniszy szynowych

Naprawa karniszy w Krakowie:

Naprawa wyrwanego karnisza;
Regulacja opadniętego karnisza

Montaż listew maskujących:

Montaż listwy maskującej karnisz w Krakowie i okolicy

Wieszanie karnisza Kraków

Okna w domach zazwyczaj ozdobione są firanami i zasłonami – nie tylko z powodu zapewnienia prywatności domownikom, ale również w celach dekoracyjnych. Odpowiednio dobrane zasłony i firany sprawiają wrażenie przytulności, są pięknym wykończeniem aranżacji, w zasadzie, wnętrza o każdym charakterze. Jednak aby spełniały swoją rolę muszą zostać zawieszone na odpowiednich karniszach.

SPEC NA GODZINY oferuje usługi złotej rączki w mieście Kraków i okolicach: wykonujemy montaż i naprawę karniszy sufitowych i ściennych. Zawiesimy karnisze tradycyjne, jak i niestandardowe – na szynach, w formie łuków. Dokładnie montujemy karnisze na drążku, żyłce (wspornikach) lub karnisze na prowadnicach. Naprawimy urwany karnisz w razie potrzeby.

Montaż karniszy ściennych i sufitowych

Karnisz sufitowy lepiej sprawdza się w dużych oknach z małym nadprożem, często jest to też jedyny sposób montażu karnisza. Również w przypadku mocno wystających kaloryferów albo parapetów, karnisz sufitowy pozwala na swobodniejszą regulacje odległości firan od okna.

Karnisze ścienne są bardziej wytrzymałe od sufitowych szyn, dlatego, jeśli chcemy powiesić ciężkie, masywne zasłony i firany, ten typ karnisza sprawdzi się lepiej. Odpowiednio zamontowane karnisze ścienne mogą optycznie zmniejszyć przestrzeń i wyrównać proporcje pomieszczenia.

Wybór karnisza to kwestia estetyki, stylu pomieszczenia, wielkości okna czy wnęki okiennej. Niezależnie od jego wyglądu czy sposobu instalacji oferujemy montaż oraz naprawę każdego typu karnisza w Krakowie i okolicy.

Montaż i naprawa karniszy w Krakowie

W zależności od potrzeb zawieszamy różne rodzaje karniszy w Krakowie, dokładnie wykonujemy:

 • montaż karnisza drążkowego – złożony z rurki (o średnicy od 16 do 35 mm), wsporników, końcówek i żabek. Karnisz może być wykonany z wielu materiałów: litego drewna, metalu, mosiądzu, żelaza czy tworzywa sztucznego; oraz posiadać ozdobne końcówki – od prostych kul do fikuśnych w kształtach fal czy motywów florystycznych. Drążek nadaje się również do zawieszenia tkanin na przelotkach bez użycia żabek.
 • montaż karnisza szynowego – aluminiowy profil, bardzo lekki i poręczny do założenia, mocowany na wspornikach, które nie ograniczają przesuwania żabek. Karnisze występują w wielu kolorach i wzorach, mogą być także zamaskowane ozdobnymi listwami. W minimalistycznych wnętrzach montujemy karnisze szynowe w podwieszanych sufitach, dzięki czemu są one praktycznie niewidocznie – uzyskujemy efekt firany zwisającej bezpośrednio z sufitu.

   

  Karnisze mogą być pojedyncze i podwójne – służące do przypięcia zarówno firany jak i zasłony. Wykonujemy zabudowę karniszy. Oferujemy naprawę karniszy ściennych i sufitowych w Krakowie i okolicy, a dokładnie: 

  – naprawę wyrwanego karnisza
  – regulację opadniętego karnisza
  – wymianę elementów – prowadnic, wsporników, drążka
  – wymianę mocowania do karnisza

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn