Montaż i regulacja drzwi

regulacja drzwi

SPEC NA GODZINY oferuje usługi złotej rączki – montażu i napraw w domu. Realizujemy montaż i regulację drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Montaż i regulacja ościeżnicy, skrzydła drzwi, wymiana zawiasów bądź zamka, wkładki lub klamki do drzwi – zapraszamy do rezerwacji.

Montaż drzwi wejściowych i wewnętrznych:

Kompleksowy montaż drzwi wraz z ich regulacją

Regulacja drzwi:

Naprawa usterek – regulacja skrzydła na zawiasach, klamki czy zamka

Wymiana zamka lub wkładki:

Szybki montaż nowej wkładki lub zamka do drzwi w razie potrzeby

Montaż i regulacja drzwi

SPEC NA GODZINY realizuje usługę złotej rączki z dojazdem. Wykonujemy montaż drzwi, a także ich regulację. Montujemy drzwi wewnętrzne, zewnętrzne, prawe, lewe, przylgowe, bezprzylgowe – zapraszamy do rezerwacji.

Montaż framugi i skrzydła

montaż ościeżnicy

Montaż drzwi zewnętrznych i wewnętrznych

– montaż ościeżnicy i zawieszenie skrzydła drzwi
– montaż zamków, wkładek, klamek
– regulacja skrzydła drzwi

Uszczelnianie drzwi silikonem

uszczelnianie silikonem drzwi

Uszczelnienie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych

Montaż drzwi wejściowych i do pokoi wraz z uszczelnieniem – wypełniamy silikonem

Regulacja zawiasów drzwi

złota rączka naprawy i montaże

Uzbrojenie skrzydła drzwi w zawiasy

Montaż zawiasów do drzwi wejściowek, ale także drzwiczek i frontów mebli

Montaż zamka i klamki

regulacja drzwi ślusarz

Montaż rączki do drzwi, a także zamka na klucz

Montaż mebli z BRW, IKEA, etc. Montaż systemów jezdnych, regulacja szuflad na prowadnicach, naprawa lub wymiana zawiasów do drzwiczek

Montaż i regulacja drzwi

Montaż drzwi

Drzwi to gwarancja bezpieczeństwa i ciepła w domu. SPEC NA GODZINY zajmuje się montażem drzwi zewnętrznych i wewnętrznych w Krakowie – montaż drzwi z klamką, zamkiem, regulacja zawiasów oraz inne usługi.

Montaż drzwi wykonuje się w pomieszczeniach z wykończonymi ścianami i ułożoną podłogą. Przed zakupem należy dokładnie je zmierzyć, co do tego potrzeba? Potrzebujemy wiedzieć wysokość i szerokość otworu – ani jedna, ani druga nigdy nie jest równa wymiarom samych drzwi. Bezpośrednio przed montażem trzeba przygotować otwór – usunąć niedoskonałości i upewnić się, że krawędzie są równe.
Musimy być też pewni, jakie drzwi będziemy montować – prawe czy lewe – jest to najczęściej popełniany błąd, mimo prostoty tego zagadnienia, w trakcie zakupu.

Drzwi dobieramy odpowiednio do naszych potrzeb, względem funkcji i dostępności pomieszczeń innym osobom, aranżacji wnętrza, oświetlenia, a także z uwagi na sposób otwierania. Możliwości są głównie 3: drzwi są harmonijkowe, otwierane i przesuwne. Oprócz tego drzwi mogą być przylgowe lub bezprzylgowe (niewidoczne zawiasy, gładka krawędź)

Najłatwiejszy sposób, aby się upewnić, jakie masz drzwi, to stanąć tak, aby mieć je przed sobą i otwierać do siebie. Prawe drzwi mają zawiasy po prawej, a lewe – po lewej.

Montaż ościeżnicy

Potrzebujemy wiedzieć, jaka jest grubość ścian, aby dobrać ościeżnicę. Zachowanie prostych kątów to najważniejsza zasada podczas jej montażu. Ościeżnicę składamy z poszczególnych elementów lub dostajemy już fabrycznie złożoną.

Regulowana – taką framugę łatwo zamontować, z wyjątkiem miejsc, gdzie drzwi znajdują się na styku dwóch prostopadłych ścian.

Stała – inaczej blokowa – rama ościeżnicy ma stałą szerokość.

W sytuacji, kiedy skrzydło znajduje zbyt blisko krawędzi ściany i nie znajdzie się także miejsca na listwy maskujące, wykonuje się montaż stałej ościeżnicy bądź regulowanej, ale wtedy niezbędna jest przeróbka, czyli skrócenie jej szerokości.
Najpierw łączy się belki za pomocą śrub. Zbyt długie belki ościeżnicy skracamy na dole, przy tym warto pamiętać, że podcinając framugę trzeba skrócić również skrzydło drzwi. Potem należy wstawić ją w otwór, szczelina między ścianą a ościeżnicą powinna być ok 1-2 cm. Stabilizujemy ościeżnicę za pomocą klinów, sprawdzamy pion i poziom, a także, w razie potrzeby, przykręcamy ją do ściany używając dodatkowych kołków. Szczelinę trzeba wypełnić pianką poliuretanową, potem wyciągnąć kliny, jeśli wystają poza ościeżnicę i dołożyć piankę również w tych miejscach. Po wyschnięciu wystające resztki pianki obcinamy oraz zakładamy listwy maskujące. Miejsca między listwami a murem wypełniamy silikonem.Gdy ościeżnica jest przygotowana do montażu skrzydła, sprawdzamy czy ich długości się zgadzają. Zawieszamy skrzydło, a następnie regulujemy zawiasy. Drzwi powinny otwierać się i zamykać płynnie, z naszą pomocą.

Montaż klamek
Ostatnią czynnością jest instalacja klamki. Odpowiednie dokręcenie pozwoli na korzystanie z drzwi bez problemu. Rodzaj klamki dobieramy do naszych potrzeb, można nią podkreślić charakter pomieszczenia, a nawet zwrócić na siebie uwagę.

Naprawa szurających drzwi

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn