Montaż lub wymiana wanny

Montaż wanny

 SPEC NA GODZINY oferuje usługi hydrauliczne, w tym montaż i wymianę wanny na nośniku, bloczkach betonowych czy na nóżkach. Wykonujemy także zabudowę wanny płytą gk oraz montaż parawanu nawannowego. Demontaż starej wanny w razie wymiany, obmurowanie wanny, a także wykończenie silikonem – zapraszamy do rezerwacji.

Wymiana wanny w łazience:

Demontaż wanny oraz osadzenie nowej na Twoje życzenie wraz z podłączeniem syfonu i baterii wannowej

Montaż wanny do zabudowy: 

Zabudowa wanny o różnym kształcie płytkami, bloczkami betonu, styropianem czy płytą gk

Montaż parawanu nawannowego:

Mocowanie i regulacja parawanów nawannowych lub podobnych akcesoriów

Montaż lub wymiana wanny – hydraulik

Montaż wanny rozważają osoby, które cenią relaks. Aby korzystać z wanny w pełnym komforcie, trzeba ją odpowiednio zamontować. Producent zawsze dołącza instrukcję montażu do kompletu, mimo wszystko jest to praca wymagająca precyzji. SPEC NA GODZINY oferuje usługi hydraulika i zajmuje się fachowym montażem i obsadzeniem wanny, a także obmurowaniem wanny lub wykonaniem zabudowy z dojazdem w dużych miastach, a także okolicach.

Jaką wannę kupić?

Zacznijmy od tego, jakie są rodzaje wanny – prostokątna, owalna, narożna, wolnostojąca czy do zabudowania. Oprócz tego, pomyśl jaką zabudowę widzisz w swojej łazience, jeżeli to nie będzie wanna wolnostojąca, ani wbudowana w podłogę?

SPEC doradzi, jaką wannę lepiej kupić, aby dostosować ją odpowiednio do warunków pomieszczenia.

Montaż wanny narożnej

Montaż wanny narożnej, to nic trudnego – trzeba zacząć od przyklejenia nóżek lub przykręcenia stelażu do dna. W przypadku, gdy wanna jest obudowana, niezbędne jest przykręcenie zatrzasków, aby później wcisnąć je w panel obudowy. Po ustawieniu wanny w docelowym miejscu regulujemy nóżki oraz sprawdzamy, czy stoi poziomo. Na ścianach trzeba zaznaczyć górną krawędź – w tym miejscu będziemy wiercić otwory pod zaczepy. Dalej mocujemy uchwyty. 

Po tym potrzebujemy przyłączyć rurę odpływową do podejścia kanalizacyjnego w podłodze. Warto wykonać rewizję do syfonu, żeby w razie usterki mieć do niego dojście. W innym przypadku czeka nas demontaż zabudowy lub nawet całej wanny.

Staranne wypełnienie silikonem zapewnia szczelność między ścianą a wanną. Miejsce w rogach powinno być dobrze wyczyszczone, aby zabezpieczenie długo służyło.

Folię zabezpieczającą należy ściągnąć dopiero przed instalacją syfonu, żeby nie uszkodzić wanny podczas wcześniejszych czynności. Część folii przy ścianie lepiej zdjąć jeszcze przed mocowaniem wanny do ściany, aby potem nie sprawiała kłopotu.

SPEC NA GODZINY oferuje montaż baterii wannowej wraz z montażem wanny. Nasz specjalista może zakupić ją po drodze do Ciebie. W przypadku awarii baterii wykonujemy naprawę bądź wymianę różnych baterii kranowych, w tym wannowej – zapraszamy do rezerwacji.

Montaż wanny do zabudowy

Obecnie są różne możliwości, a więc jakie mamy opcje?

– Najprostszy sposób to kupić gotową obudowę, która jest prosta w montażu. 

– Inne rozwiązanie to wykorzystanie płyt kartonowo-gipsowych. 

– Nośnik styropianowy można wykończyć płytkami ceramicznymi. 

– Zabudowę murowaną wykonuje się ze specjalnych bloczków Y-tong i zaprawy klejowej albo cienkowarstwowej.

– Oczywiście, obudowa może nadać wnętrzu oryginalny charakter – szkło, kamień, tynk czy drewno również są wykorzystywane do zabudowy wanny. 

Do montażu obudowy przechodzimy po tym, jak zaprawa i piana montażowa wyschną do końca. Przed przystąpieniem do pracy z obudową, trzeba napełnić wannę i sprawdzić szczelność połączeń. Miejsca styku ze ścianą wypełniamy silikonem. Oferujemy montaż wanny do zabudowy wg Twojego gustu.

Wymiana lub montaż wanny okrągłej, kwadratowej

Oferujemy montaż wanny prostokątnej, narożnej, okrągłej na Twoje życzenie, wraz z podłączeniem do syfonu i baterii.
Wybierając wannę warto zwrócić swoją uwagę na wanny okrągłe, tym bardziej w przypadku, jeśli planujemy zrobić dużą łazienkę, tzw. salon kąpielowy – to będzie dobry wybór. Taka wanna wygląda bardzo ładzie w pomieszczeniach, gdzie jest więcej przestrzeni, pasuje do minimalistycznych łazienek. Jeżeli postanowiłeś zamontować wannę – zapraszamy do kontaktu – wykonujemy fachowy montaż wanien każdego rodzaju.

W razie awarii hydraulicznych, takich, jak wyciek spod wanny – oferujemy fachową pomoc w lokalizacji przyczyny oraz jej likwidacji. Naprawiamy lub wymieniamy syfon wannowy, sprawdzamy połączenia wodne, zawory, etc. Zapraszamy do rezerwacji terminu na lokalizację i usuwanie wycieku.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn