Montaż lub wymiana toalety

montaż lub wymiana toalety

SPEC NA GODZINY oferuje usługi hydraulika na godziny, w tym montaż lub wymianę toalety, bidetu. Realizujemy montaż i regulację stelaży podtynkowych lub WC kompakt. Wykonujemy także montaż deski sedesowej, montaż spłuczki i naprawę poszczególnych elementów. Wymieniamy wężyki i zawory do WC, usuwamy przecieki wody w toalecie.

Montaż i wymiana toalety:

Przygotowanie instalacji hydraulicznej do montażu WC lub demontaż starego

Montaż WC podtynkowego:

Montaż stelaży podtynkowych pod miskę wiszącą WC lub bidet

Montaż WC kompakt:

Montaż i podłączenie toalety klasycznej na Twój wybór wraz z zakupem WC lub części do niego przed wizytą

Hydraulik – montaż lub wymiana toalety

SPEC NA GODZINY realizuje profesjonalne usługi hydraulikamontaż lub wymianę toalety WC kompakt oraz mis podwieszanych z dojazdem w dużych miastach i okolicach. Obecnie najbardziej popularne modele WC – to kompakt, czyli klasyczna toaleta oraz stelaże podtynkowe – wisząca ze ściany miska. Wykonujemy również montaż bidetu. Oferujemy naprawę toalety.

Montaż WC kompakt i toalety podtynkowej

Montaż WC marek: Cersanit, Baliv, Roca, Geberit, Koło, Keeper, Groche, Tycner, Pronatur, Solider, Durasan, Kerra, Alca Plast, Rea, Bisk, Comet, Mito, Ravak, Duschy, Ultramet, etc.

Montaż lub wymiana WC kompakt

Toaleta znajduje się w odległości od ściany, a więc, żeby zainstalować ubikację typu kompakt, trzeba zmierzyć odległość między deską a podłączeniem wody, dzięki temu będziemy wiedzieć, jakiej długości wężyk jest potrzebny oraz jaka będzie długość przyłącza kanalizacyjnego. Średnica zaworu będzie wskazywać, jakiej końcówki wężyka potrzebujemy. W razie wymiany trzeba się liczyć z dodatkowym czasem, który trzeba poświęcić na demontaż wc.

W pierwszej kolejności trzeba przymocować spłuczkę – czyli przykręcić zbiornik spłukujący do miski. Potem warto ustawić miejsce sedesu, zaznaczając punkty do wiercenia otworów. Po wykonaniu otworów wkładamy w nie kołki rozporowe i podłączamy miskę do kanalizacji za pomocą rury przegubowej (harmonijkowej). Dalsze czynności będą polegać na podłączeniu wężyka do spłuczki oraz zamocowaniu deski. Ostatni krok – to wypełnienie silikonem szczelin. Nasz hydraulik zamontuje WC kompakt na Twoje życzenie.

Montaż lub wymiana miski wiszącej

W łazience staramy się schować wszystkie rury – możliwości aranżacyjne są naprawdę duże: połączenia kanalizacyjne ukrywa się za pomocą zabudowy. W związku z tym, na etapach wykończenia wnętrza podtynkowe zestawy do WC czy prysznica są bardzo pożądane. W osobnej ubikacji podwieszane WC pozwala wizualnie zwiększyć przestrzeń, gdyż bardziej przylega do ściany. Oprócz tego, dany rodzaj toalety jest prosty w utrzymaniu czystości, co razem z brakiem widocznych rur zdecydowanie przekłada się na estetykę pomieszczenia. Stelaż obudowany płytkami, a więc łatwy w myciu; dodatkowo montaż miski ustępowej wiszącej nieraz pozwala na stworzenie dodatkowej półki nad spłuczką, którą można wykorzystać w celach praktycznych lub ozdobnych.

Misa podwieszana standardowo ma 55-56 cm, choć są i mniejsze modele do wnętrz o bardzo małym metrażu. Na rynku znajdziesz różne miski do zestawów podtynkowych – owalne, prostokątne, kolorowe; oraz z kołnierzem i bez, tzw. rimless albo rimfree. Te, bez wewnętrznego rantu, są często wybierane, dlatego że jest prościej utrzymać je w czystości. Przy zakupie misy zwróć uwagę na gładkość boków muszli i obecność powłoki, by ułatwić sobie utrzymanie higieny w ubikacji. Najważniejsze – to odpowiedni stelaż: jest lekki, do zabudowy płytami karton-gips oraz ciężki, do ścian murowanych. W przypadku pierwszej opcji, najlepiej wybrać zielone płyty kartonowo-gipsowe. Lekki stelaż, przykręcany do podłogi, jest wybierany częściej ze względu na dodatkowe możliwości aranżacji – można stworzyć konstrukcję o dowolnym kształcie. Nasz specjalista zajmie się montażem każdego WC i podpięciem go do pionu, w tym różnego rodzaju misek wiszących. Także realizujemy wymianę mis podwieszanych – z demontażem starej miski.

Montaż lub wymiana stelaży podtynkowych

Żeby zamontować podwieszaną miskę, trzeba złożyć konstrukcję z profili i przykręcić je po bokach stelaża podtynkowego. Dalej docinamy i przykręcamy płyty kartonowo-gipsowe. Wszystkie odległości powinny być dobrze wymierzone, szczególnie przy otworze na przycisk, rurach doprowadzającej i odpływowej. Podczas obudowywania stelaża do WC warto zadbać o odpowiednią hydroizolację, do tego można użyć taśmy, żywicy czy folii w płynie. Zaletą jest dowolne wykończenie: tutaj można położyć płytki, jak i gips z farbą. Montaż muszli klozetowej wykonujemy na wybranej przez Ciebie wysokości. Zazwyczaj znajduje się ona ok 40 cm nad podłogą.

Przed zakupem kompletu WC podtynkowego dowiedz się, czy Twoja instalacja kanalizacyjna pozwala na montaż miski wiszącej. Jeżeli wykonujemy wymianę stelażu na nowy – potrzebujemy dodatkowy czas na demontaż.

Montaż lub wymiana deski WC

Deska sedesowa dostępna na rynku w różnych wersjach, w tym wolnoopadająca, wyposażona w specjalny mechanizm, żeby klapa nie trzaskała, zawsze chętniej wybierana ze względu na maluchy. Zazwyczaj sedes wykonany jest z odpornych materiałów: z drewna, tworzywa sztucznego lub płyt MDF. Oprócz tego, znajdziemy modele z nakładką antybakteryjną czy nakładką dla dzieci. Zamontujemy dla Ciebie nową deskę WC lub wymienimy starą.

Montaż bidetu

Wykonujemy również montaż bidetu, samodzielnej lub w parze z WC. Montujemy różne zestawy podtynkowe w dowolnej konfiguracji. Zapraszamy do rezerwacji – terminy są dostępne na dziś lub jutro.

Naprawa toalety oraz usuwanie przecieku

Jeżeli potrzebujesz naprawić toaletę – nasz hydraulik bez problemu wymieni zawory do spłuczki, naprawi przycisk, etc. W razie przecieku wymieniamy uszczelki, zawory, wężyki lub silikon do WC.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn