Montaż i naprawa zmywarki

naprawa zmywarki

Awaria zmywarki stwarza problem zwłaszcza w małometrażowych kuchniach czy w przypadku większej ilości lokatorów. SPEC NA GODZINY naprawia zmywarki różnych firm, podłącza je i dba o prawidłową pracę syfonu. Oferujemy montaż i naprawę zmywarki wraz z zamianą zepsutych części. 

Serwis takich części zmywarki, jak:

– pompy
– termostatu
– grzałki
– czujnika zmętnienia
– uchwytów
– węży
– zawiasów
– rury odpływowej
– uszczelek
– sprężyny
– blokady drzwi
– elementów spryskiwacza
– wentylatora

Serwis zmywarki do naczyń:

Montaż, podłączenie zmywarki oraz naprawa awarii urządzenia 

Montaż i podłaczenie zmywarki:

Adaptacja szafek i blatów kuchennych pod zmywarkę

Naprawa cieknącej zmywarki:

Wymiana części zamiennych, np. gumy, grzałki, pompy, etc.

Regulacja zawiasów lub wymiana uszczelki dolnej, sprężyny, linki

Wymiana ramienia spryskiwacza lub poszczególnych elementów

Montaż i naprawa zmywarki – serwis AGD z dojazdem

SPEC NA GODZINY realizuje serwis urządzeń AGD, w tym pogwarancyjny zmywarek z dojazdem w dużych miastach i w okolicach. Oferujemy montaż i naprawę zmywarki, a dokładnie:

– montaż i podłączenie zmywarki do odpływu wraz z syfonem
– modyfikację blatów i mebli kuchennych pod zmywarkę
– naprawę lub wymianę podzespołów urządzenia w razie potrzeby

Specjalista jest wyposażony w podstawowe niezbędne do naprawy zmywarki narzędzia oraz w elementy zamienne takie jak uszczelki, redukcje, etc. Zapraszamy do rezerwacji usługi złotej rączki do montaż zmywarki do zabudowy.

Montaż lub naprawa zmywarki 

Znaczna część awarii zmywarek jest związana ze złą jakością wody posiadej w domu. Osad z kamienia nawarstwia się na podzespołach maszyny myjącej. Szczególnie na pompach i grzałkach. Może to prowadzić do usterek. Wymieniamy zepsute części zmywarek oraz likwidujemy usterki. W razie poważnego uszkodzenia oferujemy montaż nowej zmywarki czy wyparzarki – terminy wizyt na przegląd zmywarki dostępne są dziś lub jutro.

Na twoje życzenie wykonujemy test wody, montaż zmiękczaczy oraz stacji do uzdatniania wody w dużych i mniejszych miastach. Dojeżdżamy poza granice miasta.

Wymiana części zmywarek

Wymienimy w zmywarce takie części jak: pompa, silnik, termostat, grzałka, czujnik OVI, węże i rury odpływowe, uszczelki, zawiasy, blokada drzwi, sprężyna, linka, wentylator, spryskiwacz bądź jego elementy.

Jakie są koszty wymiany części w zmywarce?

Części zamienne do zmywarek nie zawsze są dostępne w stacjonarnym sklepie – wszystko zależy od marki i modelu urządzenia. W przypadku wymiany najczęściej potrzeba dwóch wizyt. W razie takiej potrzeby, koszt drugiej wizyty obniżamy o 25%.

Jeżeli orientacyjny całkowity koszt naprawy zmywarki przewyższa połowę wartości zmywarki, a urządzenia nie opłaca się naprawiać to specjalista poinformuje Cię o tym. Jeśli w takiej sytuacji podejmiesz decyzję zakupu nowego sprzętu, z myślą o naszych Klientach, cenę wizyty obniżamy do 100 zł.  Zapraszamy do rezerwacji.

Montaż i podłączenie zmywarki

Przeróbka mebli pod zmywarkę

Oferujemy też prawidłową instalację zmywarki z podłączeniem do odpływu i syfonu. W razie potrzeby możemy przeciąć blat lub wyciąć fragment, który stoi na przeszkodzie w zamontowaniu zmywarki.

Wykonujemy również modyfikację mebli pod zmywarkę na Twoje życzenie. Przeróbka blatów czy szafek to dla nas nie problem. Posiadamy  niezbędne narzędzia do wycinania otworów.

Jaki masz problem ze zmywarką?

Zmywarka nie włącza się

1. W pierwszej kolejności sprawdź zasilanie – możliwe, że to awaria kontaktu. Trzeba podpiąć inny sprzęt, aby sprawdzić czy gniazdko do którego podninasz zmywarkę jest sprawne.

2. Spróbuj odłączyć zmywarkę od prądu i włączyć ją po kilku minutach. Zrób kilka takich prób.

3. Jeśli nic się nie zmienia to prawdopodobnie  zmywarka zepsuła się z winy programatora lub innych modułów elektrycznych. Trzeba to zbadać.

Wybija korki podczas pracy zmywarki

Możliwe, że doszło do awarii modułu sterującego lub przepaliła się grzałka zmywarki. Oprócz tego warto obejrzeć instalacje elektryczną w domu. Stare lub uszkodzone przewody, zbyt wysoka wilgoć albo nieprzemyślany system wentylacji mają tu znaczenie. 

Zmywarka się nie otwiera

Blokada zmywarki będzie działać w przypadku uszkodzenia elementów wewnątrz zamka. To może być mały plastikowy fragment, np. zaczepy.

Jak otworzyć zablokowane drzwi zmywarki?
Trzeba zdjąć zawiasy lub dostać się do środka od góry.

Drzwi nie domykają się

Niedomykające się drzwi zmywarki może być sygnałem, że:

-trzeba wymienić uszczelkę

-zerwała się linka

-istnieje potrzeba wymiany sprężyny lub zawiasów.

Wyciek ze zmywarki

Jeżeli przeciekają drzwi – patrz wyżej, jest problem ze szczelnością.
Jeśli woda wycieka od spodu zmywarki – warto sprawdzić podzespoły urządzenia. W pierwszej kolejności elektrozawór, pompę, zpryskiwacz, zbiornik i płaszcz wodny.

Zmywarka nie pobiera wody

Ta usterka najczęściej jest spowodowana twardością wody. Osadzający się kamień blokuje czujnik OVI, a przez to zmywarka może nie pobierać wody.  Warto też zobaczyć elektrozawór.

Zmywarka nie myje

Natrysk nie działa zazwyczaj z dwóch powodów:

– ramię nie może się obracać, gdyż jest zatkane. Tutaj nie potrzebna jest naprawa, a bardziej wskazane dokładne oczyszczanie talerzy z resztek jedzenia przed włożeniem ich do urządzenia.

– jeżeli jest to inny przypadek, to warto się przyjrzeć pracy pompy i zaworów, a także sprawdzić stan przewodów.

Nie odprowadza wody

Zakamieniony czujnik OVI może błędnie podawać stan wody, więc uważaj na brudną. W innej sytuacji mogło dojść do usterki silnika bądź innego podzespołu pompy. Problem z wypompowywaniem wody również dotyczy sposobu użycia i pielęgnacji urządzenia – jedzenie osadza się na filtrze, a także wężyku odpływowym.

Zmywarka zatrzymuje się w trakcie

W sytuacji, kiedy wąż odpływowy lub filtr jest zatkany, może się zdarzyć, że zmywarka się wyłączy w trakcie cyklu.
Wyłączenie zmywarki podczas mycia może mieć za sobą różne powody, np. jeżeli urządzenie źle odczytuje poziom wody lub doszło do usterki w panelu sterującym albo zaworze.

Brudne talerze

W przypadku, kiedy wydaje się, że zmywarka słabo myje naczynia – przyjrzyj się sprawie bliżej – być może zbyt zimna woda nie spłukuje do końca tłuszczu. Tak się dzieje w wyniku awarii wentylatora, jak i grzałki.

Naprawiamy zmywarki:

Amica, AEG, Ariston, Bosch, Electrolux, Fagor, Finlux, Ikea, Indesit, LG, Samsung, Siemens, Vestel, Teka, Whirpool, Zanussi, etc.

Dlaczego warto używać soli do zmywarki?

Sól zapobiega osadzaniu się kamienia z wody jak na naczyniach, tak i podzespołach zmywarki.

Spec na godziny - naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn