Montaż i naprawa piekarnika

Naprawa piekarników

Lubisz piec? Co w sytuacji, kiedy nagle okazuje się, że nasz piekarnik zawodzi? SPEC NA GODZINY dokona szybkiej naprawy zepsutego urządzenia. Realizujemy naprawę i regulację zepsutego piekarnika, w tym diagnozujemy usterkę i zaproponujemy rozwiązanie wraz z wymianą części zamiennych do piekarnika.

Serwis lub wymiana części w piekarniku:

– grzałki dolnej i górnej
– termostatu
– uchwytów
– pokręteł
– przełączników

– szyby
– sprężyny
– zawiasów
– wentylatora
– uszczelek
– gumy do drzwi
– prowadnic

Serwis piekarników:

Kompleksowa obsługa piekarników kuchennych z dojazdem

Montaż piekarnika do zabudowy:

Montaż i podłączenie piekarnika do prądu

Adaptacja szafek i blatów kuchennych pod piekarnik

Naprawa usterek w piekarniku:

Wymiana części: grzałki górnej i dolnej, uszczelki lub wentylatora, lub innej, w zależności od usterki piekarnika

Regulacja piekarnika: nastawienie zegara i ustawień temperatury

Montaż lub naprawa piekarnika

Realizujemy serwis AGD z dojazdem. Proponujemy montaż i naprawę piekarnika z dojazdem w dużych miastach i w okolicach. Nasz specjalista zawsze ma przy sobie podstawowe wyposażenie i narzędzia potrzebne do diagnozy i naprawy usterki. SPEC NA GODZINY realizuje serwis urządzenia, a mianowicie:

– montaż i regulacje piekarnika
– naprawę zepsutych części, wymianę podzespołów
– znalezienie usterki podczas wybijania bezpieczników
– modyfikację mebli kuchennych pod piekarnik

Naprawa awarii piekarnika

Likwidujemy awarie w piekarniku. Jeżeli Twój piekarnik nie grzeje należy sprawdzić grzałki i wentylator. Każdą grzałkę warto sprawdzić osobno. Uszkodzenie jednej może sprawiać, że urządzenie piecze nierównomiernie. Może się zdarzyć, że piekarnik nie nagrzewa się tak jak powinien z powodu problemu z drzwiami- naprawimy to. Wymienimy zawiasy lub gumę uszczelniającą. Jeżeli w piekarniku nie działa zegar – bez problemu go nastawimy. W przypadku kiedy piekarnik nie włącza się – wyjaśnimy, co jest tego powodem. Zgłoś usterkę urządzenia do nas, a my naprawimy awarię piekarnika – zapraszamy do rezerwacji.

Jeśli piekarnik wybija bezpieczniki

Może się zdarzyć sytuacja, kiedy podczas pracy piekarnika wybija korki. Jeśli tak się stało – warto wezwać elektryka. Spięcie w urządzeniu może powodować poważną awarię – dlatego działają bezpieczniki. Trzeba sprawdzić grzałki, styki przewodów, a także całą instalację. Możliwe, że wina leży po stronie uszkodzonych kabli lub łączników. Nasz specjalista wyjaśni, dlaczego wybija bezpieczniki podczas pracy piekarnika i, jaka usterka to powoduje.

Wymiana części w piekarniku

Wymiana części w piekarniku jest możliwa w zależności od dostępności części zamiennych.  Niektóre elementy można kupić w sklepie stacjonarnym choć większość elementów to części dedykowane konkretnych marek.  Do wykonania zamiany części AGD potrzebne są zazwyczaj dwie wizyty specjalisty. Koszt drugiej wizyty obniżamy o 25%.

SPEC NA GODZINY oferuje szybką pomoc w naprawie piekarnika oraz jest wyposażony w niezbędne narzędzia. Jakie elementy urządzenia możemy wymienić?

grzałkę – dolną i górną
termostat
uchwyty
pokrętła, przełączniki
szybę
zawiasy
sprężynę
uszczelki i gumy do drzwi
prowadnice
wentylator
światło w piekarniku
inne

Co zrobić, jeśli piekarnik przypala?

Zanim zrzucisz winę za przypalone jedzenie na zepsuty termostat czy cokolwiek innego, sprawdź, czy stosujesz się do instrukcji obsługi. Upewnij się, że wybrałeś prawidłowy program pieczenia. To ważne ponieważ tryby pracy urządzenia są dostosowane odpowiednio do różnych produktów.

Źle ustawiona blacha, np., umiejscowiona zbyt wysoko skutkuje przypalaniem potraw od góry, a nisko – od spodu. Najlepiej dać ją na środek.

Wymiana grzałki lub termostatu

O tym, że zepsuła się grzałka świadczą mocno przypieczone z jednej strony dania. Jeśli widać na niej ciemny nalot to część nadaje się do wymiany. Po osiągnięciu pożądanej temperatury sprawny termostat wyłącza grzałkę. Jego uszkodzenie skutkuje przypaleniem jedzenia.

Śmierdzi z piekarnika

Nieprzyjemnie, gdy po upieczeniu czegokolwiek zrażasz się do przyrządzania kolejnych dań ponieważ piekarnik śmierdzi spalenizną. Po każdym użyciu piekarnika warto sprawdzać, czy do wnętrza komory nie wyciekł tłuszcz z poprzednich potraw. Jego resztki na obudowie dymią podczas pieczenia. Na wentylatorze, jak i na górnej grzałce także zbierają się cząstki z jedzenia.

Jeżeli rzadko używasz piekarnika to przed wykorzystaniem zajrzyj do środka – stary przypalony brud wydaje kłęby dymu. Przeczyszczenie pozwoli uniknąć drażliwych zapachów.

Pierwsze użycie piekarnika

Żeby uruchomić nowe urządzenie potrzebujesz je dosłownie “przepalić”.  Zanim cokolwiek włożysz do piekarnika polecamy zrobić test. Ustaw pusty piekarnik na maksymalną moc i czekaj do momentu aż temperatura utrzymuje się przez chwilę. Jeżeli po wykonaniu tej czynności sprzęt dalej wytwarza niepożądane zapachy – trzeba skontaktować się z producentem.

Naprawa piekarników:

Amica, AEG, Ariston, Beko, Bosch, Candy, Electrolux, Fagor, Franke, Freggia, Finsmakare, Gorenje, Gotie, Haier, Hoover, Kernau, LG, Lund, Miele, Mastercook, Samsung, Siemens, Smeg, Qilive, Whirpool, Viking.

Jaką usterkę piekarnika potrzebujesz naprawić?

Nowy piekarnik dymi po włączeniu

Przed testowaniem urządzenia trzeba sprawdzić czy wszystkie folie zabezpieczające są dokładnie z niego usunięte. Kiedy w piekarniku zostawisz większy kawałek to pojawi się plastikowy zapach. Ciężkodostępne kawałki stopią się przy uruchomieniu. Właśnie dlatego po raz pierwszy włączamy urządzenie bez jedzenia. Pamiętaj także aby ściągnąć folię z nowej blachy do pieczenia.

W piekarniku nie działa wyświetlacz

Twój piekarnik nie świeci? Sprawdź podłączenie do prądu. Upewnij się, że woda czy inne płyny nie przedostały się do układu elektrycznego. Jego zalanie grozi usterką, a nawet potrzebą wymiany.

Nie działa przycisk menu? Jeśli z zasilaniem piekarnika wszystko w porządku to problem z wyświetlaczem dotykowym może dotyczyć przewodów. Przetarte czy rozerwane są przyczyną niesprawnego modułu.

Wyświetlacz mógł zostać zablokowany poprzez takie funkcje jak przyciemnianie obrazu czy blokada rodzicielska.

Urządzenia elektroniczne mają to do siebie, że rozprogramowują się przy zwarciach. Jeśli miałeś ostatnio problemy z napięciem – możliwe, że nastąpiła awaria oprogramowania. Sterowanie odbywa się za pomocą karty chip na którą zostały nagrane ścieżki. Jeżeli programator nie działa, potrzebujesz specjalisty.

Piekarnik nie działa
Piekarnik nie chce się włączyć? – Przede wszystkim, upewnij się, że brak zasilania.
Każdy piekarnik jest wyposażony w trzy grzałki: górną, dolną i termoobiegu. Przepalona grzałka to najczęstsza usterka, którą łatwo usunąć.

Z kolei, uszkodzony przełącznik funkcji naprawić trudniej, można się pogubić w kablach. Piekarnik nie chce się uruchomić, gdyż mogło dojść do zwarcia, np. przepalić styki na przekaźniku zegara. W tej kwestii potrzebujesz porady fachowca. Możliwe, że to zepsuty termostat czy przekaźnik na module sterowania sprawiają, że piekarnik przestał działać. Zdarza się też, że wina leży po stronie rozwarstwionego kabla – sprawdź, czy na nim nie stoi przypadkiem szafka.

Piekarnik głośno chodzi

Przyczyn takiego zjawiska jest kilka. Gdy nie działa termoobieg to piekarnik wydaje dziwnie dźwięki. Może to wynikać z wykrzywienia łopatek bądź uszkodzenia całego silnika. Z kolei dawno nie czyszczony piekarnik powoduje głośne dźwięki wentylatora (buczenie). Z biegiem czasu urządzenie się eksploatuje, co również wpływa na głośność pracy.

Piekarnik nie przestaje grzać

Wada termostatu sprawia, że piekarnik nie stygnie. Każdy sprzęt z czasem ulega zniszczeniu i może się zacinać. Przy zawieszonym trybie pieczenia grzeje ono bez przerwy. W tym przypadku wymagana jest wymiana przełącznika funkcji.

Brak wtyczki czujnika powoduje, że wewnątrz komory trzyma się gorąc – ona odpada wskutek trzaskania drzwiami. Podobnie sprawa wygląda w przypadku starej uszczelki. Gdy ucieka powietrze to piekarnik nie osiąga zadanej temperatury.

Piekarnik nie piecze równomiernie

Jeśli urządzenie jest całkiem sprawne to przyczyną jest uszczelka. W innym przypadku trzeba zajrzeć wewnątrz urządzenia aby sprawdzić co powoduje, że nie dopieka. Wieloletni piekarnik może dobrze działać. Niestety guma piekarnika nie zawsze jest tak długo wytrzymała. Z tego powodu ciepło nie rozchodzi się równomiernie. Skutkiem są np. niedopieczone w środku ciasta.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn