Montaż i naprawa karniszy

złota rączka - montaż karniszy

 SPEC NA GODZINY oferuje usługę złotej rączki –  montaż i naprawę karniszy. Wykonujemy montaż karniszy ściennych i sufitowych, a dokłanie montaż karnisza szynowego lub na drążku, a także pomoc w razie awarii z karniszem – naprawę i ponowne zawieszenie.

Montaż karniszy na drążku:

Naprawa lub montaż karniszy tradycyjnych

Montaż karniszy szynowych:

Instalacja i regulacja szyn sufitowych

Montaż listew maskujących karnisz:

Jeśli wolisz ukryć karnisz – zamontujemy listwy

Naprawa lub montaż karnisza

SPEC NA GODZINY oferuje usługę złota rączka – mamy niezbędne narzędzia do napraw i montaży wyposażenia w domu. Wykonujemy montaż i naprawę karniszy sufitowych i ściennych różnego rodzaju. Realizujemy zawieszenie karnisza na drążku, jak i montaż karniszy szynowych – zapraszamy do rezerwacji.

Zasłony i firany uzupełniają pokój, dodają przytulności, a dobrze dobrany karnisz podkreśla ich niezwykłość i elegancję. Montaż i wieszanie karnisza to łatwe zadanie dla nas. Jeśli stoisz przed zakupem zasłon czy karnisza do nich i nie wiesz, jaki karnisz wybrać, trzeba przemyśleć dużo aspektów. Jest jednak jeden, o którym warto pamiętać przy wykańczaniu mieszkania od jego początku aż do końca – to stylistyka. Dzięki zasłonom możemy regulować jaskrawość oświetlenia w dzień i cieszyć się intymnością wieczorem, a dekoracyjne zasłony nadadzą wnętrzu oryginalnego charakteru. W każdym przypadku trzeba zamontować odpowiedni karnisz. Jaki wybrać?

Montaż i naprawa karniszy szynowych i na drążku

Karnisz ma pasować i być funkcjonalny dla Ciebie. Naprawiamy karnisze w razie potrzeby. Przed montażem zastanów się:

    • drążek dobrze się sprawdza w przestronnych, wysokich wnętrzach – oferujemy montaż i regulację takich karniszy
    • szyna lepiej pasuje tam, gdzie są niskie nadproża i duży metraż – oferujemy montaż prowadnic (szyn)
    • dla nietypowych okien używają łuki, przedłużki, etc. – bez problemu wykonamy łuk
    • jeśli chcesz mieć firany i zasłony razem, warto zastanowić się nad podwójnymi wspornikami czy karniszem, lub podwójną szyną.
    • Jeśli chcesz dobrze dopasować karnisz, pamiętaj o tym, że są jeszcze końcówki – o nich często zapominają, zanim podadzą specjaliście wymiary.

Czy używasz końcówek dekoracyjnych? Na metalowy karnisz można powiesić coś bardziej masywnego, gdyż w subtelnych delikatnych wnętrzach o cienkich liniach i kształtach większa końcówka uzupełnia lekki karnisz.

Nasz specjalista zamontuje dla Ciebie każdy karnisz – jak szynowy, tak i tradycyjny, na drążku. Zapraszamy do rezerwacji usługi złota rączka. Jeżeli karnisz się zepsuł w wyniku naszych nieostrożnych ruchów i opadnął na kołkach, lub, jeśli szyna karnisza źle działa – nasz specjalista naprawi usterkę.

Montaż rolety – złota rączka

Oprócz karniszy montujemy także rolety materiałowe na okna. W razie uszkodzenia oferujemy także naprawę rolety wraz z wymianą części: koła, sznurka czy zwijacza. Naprawiamy także zewnętrzne rolety, np. w sytuacji, kiedy taka roleta się zacięła.

Montaż karniszy – złota rączka

Karnisze zawsze dobieramy do barw i materiałów, dominujących w pomieszczeniu. Kolor zasłon oraz jaką rolę odgrywają we wnętrzu – będą ozdobą czy raczej elementem stonowanym, rozjaśnią pokój czy podkreślą jego styl? 

Kolor i materiał karniszy często pokrywa się z barwą podłogi, mebli, ozdób czy innych wybranych elementów pomieszczenia, choć nie koniecznie. Najważniejsza zasada – spójność, z wyjątkiem rzadkich sytuacji, kiedy story lub sam karnisz służą jako główna dekoracja i powinny się wyróżniać. Popularne kolory to czarny, biały, ivory (kość słoniowa), antracyt – głęboki szary, prawie czarny, brązowy. Mat czy połysk? Chromowany czy błyszczący lakierowany? Drewniane karnisze mają tę zaletę, że są ciche – tkanina przesuwa się na nich prawie bez dźwięku.

Karnisze montujemy do ściany, do sufitu lub między ścianamina wspornikach otwartych/zamkniętych,  pojedynczych czy podwójnych, z szyną; na szynach kilkutorowych. Zapraszamy do rezerwacji wizyty specjalisty do usługi „złota rączka”.

Montaż karniszy na drążku

Przy montażu karniszy na drążku, ważne aspekty to: wybór średnicy drążków lub grubość profili, a także ich długości. Drążek powinien być szerszy, niż okno – o co najmniej 15 cm z każdej strony. W przypadku wykorzystania końcówek ozdobnych, trzeba przemyśleć, ile miejsca będą zajmować. 

Odległość między drążkiem/szyną a ścianą mierzymy, uwzględniając szerokości parapetu i grzejnika, zazwyczaj to: 10-20 cm. Do montażu pręta do wykorzystamy hak samoprzylepny/wkręcany lub uchwyt. Kołki i wkręty używamy odpowiednie do podłoża. Przed rozpoczęciem mocowania karnisza sprawdzimy, czy da się otworzyć okno bez przeszkód. Odległość między oknem, czyli jego górna krawędzią a karniszem ma wynosić min. 5 cm, abyśmy mogli swobodnie otworzyć okno.

Jeżeli dobierasz karnisz do okna o szerokości większej niż 220 cm, pamiętaj o dodatkowym wsporniku – tak długi pręt razem z wagą zasłon może się oberwać, a więc potrzebuje zabezpieczenia na środkowym odcinku. Nad dużym oknem lepiej zamontować cienki profil. 

Montaż karniszy szynowych

Osłony ozdobne na kilku torach to fajne rozwiązanie dla przestrzennych okien, podziału dużej powierzchni oraz w przypadku, kiedy chcesz przeprowadzić karnisz przez kąty czy skosy ścian. Dzięki obciążeniu na dole, tkanina efektownie układa się w nawet łukach szyn. Montaż karniszy szynowych polega na mocowaniu specjalnych uchwytów w różnych odstępach, ze względu na ciężar materiału i długości prowadnic oraz użyciu łączników.

Karnisz można zamaskować listwami. Przy montażu karnisza między dwiema ścianami pomiar robimy z uwzględnieniem grubości wspórników, długości drążka i odległości ścian.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn