Wymiana silikonu Kraków
SPEC NA GODZINY realizuje usługi hydrauliczne, zajmuje się białym montażem, w tym wykonuje silikonowanie łazienki i kuchni, czyli uszczelnianie silikonem miejsc, które są narażone na kontakt z wodą lub powierzchni, które warto połączyć dla lepszego efektu wizualnego. Realizujemy także odkamienianie i wymianę silikonów.
Silikonowanie fugi w Krakowie:
Nałożenie silikonu na płytki w łazience i kuchni
Wymiana silikonu wokół wanny:
Nałożenie silikonu przy wannie w Krakowie i okolicach
Nowy silikon w kabinie prysznicowej:
Wymiana silikonu wokół brodzika i przy ściankach kabiny
Wymiana silikonu Kraków i okolice
SPEC NA GODZINY oferuje usługi doświadczonego hydraulika, a także nakładanie lub wymianę silikonu przy armaturze łazienkowej w Krakowie i okolicach. Wypełniamy silikonem sanitarnym lub neutralnym wszystkie szczeliny przy blatach, panelach, listwach oraz w miejscach, gdzie może wydostać się woda. Możemy wymienić silikon wszędzie w domu, dokładnie:
– w kabinie prysznicowej, przy łączeniach i fugach
– w brodziku
– na wannie
– przy WC i bidecie
– przy zlewie
– przy blacie kuchennym i łazienkowym
– przy płycie indukcyjnej
– przy panelach
– w narożnikach
– przy umywalce
– w akwarium
– w oknach, przy ramach i parapetach
– przy drzwiach
– przy listwach przypodłogowych
– na stykach mebli
Wymiana silikonu w kabinie
Kraków
SPEC NA GODZINY oferuje usługę nakładania lub wymiany silikonu w kabinie prysznicowej. Silikon stosuje się w miejscach z dużym naprężeniem – dzięki elastyczności idealnie się sprawdza przy kabinie prysznicowej i w narożnikach ścian. Wymiana silikonu może zająć nawet do kilku godzin – stary trzeba ściągnąć, ścianki odkamienić, wyczyścić szczeliny. Warstwę trzeba wygładzić, aby wizualnie dopełniała zamontowane wyposażenie i zostawić do wyschnięcia, najlepiej, na dobę. Wymiana silikonu w prysznicu jest zalecana raz do roku, aby zachować piękny wygląd i estetykę kabiny. W kabinie prysznicowej oprócz styków ścianek kabiny i brodzika, często stosuje się silikon także do spoinowania płytek, zamiast fugi.
Wymiana silikonu w łazience
W łazience silikon kładziemy na stykach ścian i armatury, dzięki temu zablokujemy dostęp wody do szczelin. Stosuje się go wokół wanny, umywalki, wanny, toalety. Niestety, z czasem, każdy silikon ulega zniszczeniu – zaczyna pleśnieć. Czarne plamy nie tylko psują wygląd pomieszczenia, lecz źle wpływają na nasze zdrowie. Bakterie grzybów mnożą się bardzo szybko i trafiają do nas drogą kropelkową. Ogromne znaczenie ma stopień ogrzewania murów.
Aby wymienić silikon w łazience, najpierw trzeba wyczyścić i odtłuścić powierzchnie i styki, na które planujemy go nanieść. Kurz, brud czy woda, których nie usunięto przed nałożeniem nowego preparatu zmniejszają jego przyczepność, a zatem skuteczność. Nasz hydraulik szybko wymieni silikon przy kabinie, wannie, toalecie, umywalce czy blacie łazienkowym – zapraszamy.
Wymiana silikonu
Dlaczego pojawia się pleśń?
Wilgoć, brak ogrzewania czy odpowiedniej wentylacji sprawiają, że w rogach i trudno dostępnych miejscach łazienki, tworzy się pleśń. Tolerancja pleśni prowadzi do jej rozrastania się. Wymiana silikonów raz do roku pozwala zachować estetyczny wygląd łazienki. To nieduży koszt, a jednak dobry sposób na odświeżenie pomieszczenia. Niedbale nałożony i źle wyprofilowany silikon jest narażony na szybsze pojawienie się czarnych wykwitów.
Jak czyścić silikon?
Do wyczyszczenia silikonu można użyć specjalnych preparatów pleśniobójczych lub skorzystać ze środków, dostępnych w każdej kuchni – cytryny czy sody. Jeżeli uszczelnienie jest dalej brudne i pleśń nie schodzi – trzeba zadbać o zminimalizowanie jej szkodliwego wpływu. Należy usunąć stary silikon, odkazić miejsce i nałożyć nowy. Na wyszorowanie i odtłuszczenie takiej powierzchni trzeba więcej czasu, a usunąć zapleśniały silikon można tylko mechanicznie.
Nakładanie silikonu
Aby nałożyć silikon – odcinamy końcówkę preparatu w taki sposób, aby uniknąć nadmiaru podczas pracy. Silikon wyciskamy, używając pistoletu. Powierzchnię wygładzamy tak, żeby była gładka i silikon dobrze przylegał. Należy zaczekać, aż silikon wyschnie całkiem – dopiero po tym można w pełni korzystać z miejsca dostępu wody.
Jaki silikon?
W sprzedaży są dostępne silikony, dostosowane do rodzaju materiału, np. akrylu, szkła, betonu, drewna, kamienia, PCV, ceramiki, etc. Najlepszy to neutralny silikon sanitarny, który nie ma silnych zapachów i nie powoduje korozji metali. Kwaśny – octowy silikon, warto użyć do ceramiki łazienkowej, szyb, luster. Posiada podwyższoną odporność i właściwości przeciwgrzybicze. Najczęściej używane silikony są bezbarwne, białe i czarne, na rynku jednak znajdziemy dostępne w różnych wersjach kolorowych.