Podłączenie i naprawa suszarki do prania

montaż i naprawa suszarki do prania-min

Suszarka ze sterowaniem elektronicznym to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają miejsca na rozwieszenie prania w domu, a także w sytuacji, kiedy chcemy zaoszczędzić trochę czasu. Taki sprzęt często psuje się w nieodpowiednim momencie. SPEC NA GODZINY zajmuje się podłączeniem i naprawą suszarki do prania oraz pralko-suszarki. 

Naprawa takich części suszarki, jak:

– kołnierz
– pompa
– grzałka
– termostat
– pasek klinowy
– silnik
– uchwyty
– węże
– wentylator
– elektrozamek
– zawiasy
– drzwi
– rura odpływowa
– uszczelki
– filtry

Montaż i podłączenie suszarki do prania:

Instalacja suszarki wraz z podłączeniem do syfonu czy montażem dodatkowego mocowania

Poziomowanie suszarki:

Odpowiednie ustawienie i wypoziomowanie urządzenia, aby suszenie było proste

Naprawa zablokowanych drzwi suszarki:

Pomoc przy odblokowywaniu drzwiczek

Wymiana elektrozamka lub innej zepsutej części suszarki do ubrań

Montaż oraz podłączenie suszarki do prania

Suszenie ubrań zajmuje chwilę czasu, zwłaszcza w zimie. Suszarka do prania to świetne rozwiązanie, które zaoszczędza nam wiele czasu. To także dobry wybór, jeśli warunki domowe nie pozwalają nam na rozwieszenie prania. Jednak, suszarka, jak i każdy sprzęt psuje się w wyniku eksploatacji. SPEC NA GODZINY oferuje serwis AGD, w tym montaż i naprawę suszarki lub pralko-suszarki w miastach i okolicach z dojazdem.

Realizujemy serwis pogwarancyjny urządzeń do suszenia. Specjalista zawsze jest wyposażony w podstawowe narzędzia, aby zdiagnozować usterkę suszarki. Nasze usługi to:

– wypoziomowanie urządzenia
– przeróbka mebli i blatów pod suszarkę do prania
– dodatkowe mocowanie suszarki do ubrań
– wymiana części zamiennych
– naprawa podzespołów suszarki

Konserwacja urządzenia

Do bębna najlepiej wkładać odwirowane rzeczy. Pamiętaj, że grube i cienkie tkaniny należy sortować, gdyż jest mała szansa, że będą tak samo suche po cyklu. Niektóre suszarki mają specjalny program dla różnego rodzaju materiałów, np. dla mieszanych, pościeli czy jeansu.

Bardzo ważne, by opróżniać zbiornik na wodę po każdym cyklu, tak samo należy czyścić filtry. Pozwoli to na dłuższe funkcjonowanie Twojej suszarki i wydajniejszą jej pracę, gdyż zaniedbany filtr sprawia, że przepływ powietrza jest mniejszy i suszarka zużywa więcej energii. Urządzenie powinno być odpowiednio wypoziomowane, żeby pracować z maksymalną wydajnością. Konserwacja suszarki jest niezbędna, raz lub dwa na miesiąc zalecamy myć mokrą ściereczką wymiennik ciepła, który znajduje się w dolnej części suszarki. Zrób to delikatnie, aby go nie zgnieść.

Jak i w większości sprzętów AGD, części suszarki ulegają zniszczeniu. Jest sposób zadbać o ich dłuższe życie – montaż zmiękczacza lub stacji uzdatniania wody powinien rozwiążać problem. Nasz hydraulik bez problemu zamontuje filtry do wody – zapraszamy.

Naprawa części suszarki

Zależnie od modelu suszarki, części zamienne kupimy w sklepie stacjonarnym, lub zamówimy w sklepie internetowym – w większości to elementy dedykowane. Wymiana części nieraz wymaga dwóch wizyt specjalisty. Koszt każdej kolejnej obniżamy o 25%.
Zdarzają się przypadki, że naprawa suszarki do prania już nie ma sensu, bo, przykładowo, cena elementu wraz z serwisem przekracza koszt samego urządzenia. Cena wizyty bez dalszej naprawy, z myślą o Kliencie, wynosi 100 zł.
Zapraszamy do rezerwacji terminu na naprawę części suszarki elektrycznej.

Najczęstsze awarie suszarek do prania:

Suzarka nie uruchamia się

1. Sprawdź, czy gniazdko, do którego podninasz suszarkę działa sprawnie, a następnie odczekaj jeszcze parę minut, a by powtórzyć próbę.

2. W zależności od rodzaju awarii potrzebujesz pomocy specjalisty – mogło dojść do awarii modułu sterowania lub innej części.

Suszarka do prania wybija bezpieczniki

Najlepiej wezwać elektryka, jeśli wiesz, że problem może leżeć po stronie niesprawnej instalacji. Suszarka może przestać działać w przypadku spalenia grzałki, jak i modułu sterowania urządzenia.

Dymi z suszarki do prania

Najwidoczniej, doszło do przegrzania przewodów lub usterki jakiejś części – elementy w środku suszarki mogą zacząć się topić na skutek dużej temperatury. W rzadkich sytuacjach może dojść do pożaru.

Blokada drzwi suszarki

Warto sprawdzić elektrozamek i w razie jego awarii wymienić część. Wymieniamy także całe drzwi i zawiasy do nich, jeśli zostały uszkodzone. Nasz specjalista pomoże Ci odblokować urządzenie.

Nie można zamknąć suszarki

Sprawdź czy drzwinie są uszkodzone – może pora wymienić któryś z elementów, jak wyżej. Moduł sterowania odpowiada za domykanie drzwi i ich blokadę – warto go sprawdzić.

Bęben suszarki nie rusza

Jeżeli bęben nie obraca się, trzeba sprawdzić, czy pasek napędowy jest na swoim miejscu oraz, czy jest w dobrym stanie. Do tego, trzeba zwrócić uwagę na łożysko i silnik.

Suszarka głośno chodzi

Hałas może być spowodowany uszkodzeniem podzespołów, jak i złą pozycją urządzenia – co w efekcie i tak skutkuje jego awarią. Wykonujemy poziomowanie suszarki i montaż dodatkowego mocowania w razie takiej potrzeby.

Niedosuszone ubrania

Kiedy suszarka słabo suszy – trzeba wymienić grzałkę. Trochę wilgotne rzeczy z suszarki to norma, polecamy sprawdzić instrukcję – tam znajdziesz dokładne informacje na temat sposobu suszenia konkretnych tkanin.

Zniszczone rzeczy

Ubrania łatwo zniszczyć, wybrawszy zły program suszenia lub susząc je zbyt długo – rzeczy mogą bardzo się ściągnąć.

Naprawa pralko-suszarek

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn