Wymiana silikonu Katowice

Wymiana silikonów Katowice

SPEC NA GODZINY realizuje usługi hydraulika – biały montaż, w tym wykonuje wymianę silikonu w Katowicach lub okolicy. Wypełnianie silikonem szczelin i miejsc, narażonych na kontakt z wodą. Łączymy powierzchnie dla lepszego efektu wizualnego. Oferujemy także odkamienianie i wymianę silikonów przy brodziku i ściankach kabiny prysznicowej. Wymieniamy silikony przy blatach łazienkowych i umywalkach, WC, wannie, etc.

Wymiana silikonów w Katowicach:

Nałożenie silikonu w łazience i kuchni, a także innych miescach domu

Wymiana silikonów w kabinie prysznicowej:

Wymiana zagrzybiałych silikonów przy brodziku i kabinie w Katowicach

Wymiana silikonu przy wannie Katowice:

Nowy silikon wokół wanny, w narożnikach oraz na stykach wanny ze ścianą, przy obudowie czy maskownicy

Wymiana starych silikonów Katowice i okolice

SPEC NA GODZINY oferuje usługi hydraulika oraz wymianę starych silikonów w mieście Katowice i okolice. Nakładamy silikon w łazience i kuchni, a także w innych miejscach w domu czy biurze. Wypełniamy styki wyposażenia, np. wanny, toalety, brodzika, kabiny prysznicowej, umywalek, paneli i listew, blatów i szafek. Dojeżdzamy poza granice miasta. 

Do nałożenia silikonu odcinamy jego końcówkę tak, żeby w trakcie pracy nie powstawał duży nadmiar silikonu. Nałożony pasek jeszcze nie jest gotów – trzeba go wygładzić i poczekać odpowiednią ilość czasu do wyschnięcia. To bardzo ważne: wygładzanie paska sprawia, że silikon lepiej przylega; schnąć powinien minimum dobę – wtedy można mieć pewność, że dobrze zabezpieczyliśmy miejsce dostępu wody czy kurzu.

Wykonujemy wymianę silikonu w każdym pomieszczeniu w domu:

– przy brodziku
– przy ściankach kabiny prysznicowej
– przy fugach na łączeniu płytek, paneli, listew
– przy stykach ścian z wanną
– przy toalecie i bidecie
– przy umywalce
– przy zlewozmywaku lub zlewie
– przy blatach kuchennych
– przy blacie łazienkowym
– w narożnikach
– przy umywalce
– w akwarium
– na oknach, przy parapecie 
– przy drzwiach na łączeniu ościeżnicy z podłogą
– przy listwach przypodłogowych
– na stykach ścianek mebli i ścian

Nakładamy także akryl, np. przy łączeniu drzwi ze ścianą lub na pęknięcia w winklach i rogach, przy oknach. Wykorzystujemy profesjonalną chemię budowlaną, wszelkiego rodzaju silikonu, kotwy chemiczne, folie w płynach.

 

Wymiana silikonu przy kabinie
Katowice

SPEC NA GODZINY oferuje wymianę silikonów w kabinie prysznicowej: przy brodziku oraz stykach kabiny ze ścianą. Silikon stosujemy się w miejscach, gdzie jest naprężenie – to środek dość elastyczny. W narożnikach ścian zbiera się wilgoć i kurz, więc warto je zabezpieczyć.

Ile czasu zajmuje wymiana silikonu przy brodziku?

Trzeba go ściąć i wyczyścić wszystko do okoła, aby przygotować odpowiednie podłoże go nałożenia nowego. Taka usługa zazwyczaj zajmuje ok godzinę. Na wymianę silikonu przy kabinie trzeba poświecić więcej czasu, a nawet może się zdarzyć, że praca rozciągnie się na kilka godzin. To zależy, przede wszystkim, od stanu starych silikonów. Jeśli zostały dobrze przytwierdzone wiele lat temu, napewno są zagrzybiałe – wtedy mamy do czynienia ze sprawą delikatną i trudno. Cieżko pozbyć się grzyba, który kwitnął w kabinie kilka lat.
Świadczymy profesjonalne usługi hydrauliczne na terenie miasta Katowice, w tym oferujemy wymianę silikonu przy kabinie prysznicowej lub brodziku. Realizujemy odkamienianie łazienki oraz nałożenie nowych silikonów – zapraszamy do rezerwacji terminu.

Jaki silikon kupić?

Silikony są dostosowane do powierzchni, czyli takich materiałów, jak: szkło, beton, kamień, płytki, ceramika, PCV, drewno, etc. Neutralne silikony nie powodują korozji metali, octowe stostują w łazience – są dobrym uszczelnieniem w miejscach dostępu wody. Paleta kolorów jest dość bogata, można dopasować do mebli i szafek, blatów, dekoracji.
Nasz specjalista posiada narzędzia do nakładania i wymiany silikonu  – zapraszamy do rezerwacji usług hydraulika w Katowicach lub okolicy.

 

Wymiana silikonu przy fugach Katowice

W kabinie prysznicowej są bardzo specyficzne warunki, gdyż polewana jest cały wodą – warto więc zadbać o wypełnienie styków ścianek kabiny z brodzikiem i płytkami lub innym materiałem. Wykonujemy także silikonowanie zamiast fugi.

Wentylacja w pomieszczeniu oraz jego temperatura również odgrywają dużą rolę w tym, jaka będzie wilgotność powietrza. W łazience zaleca się wymieniać silikony raz na rok. Pozwala to zadbać o estetykę i czystość wnętrza.

Silikony w kabinie prysznicowej są narażone na codzienny, kilkukrotny kontakt z wodą. To prowadzi do zużycia uszczelnienia, a także rozmnażania drobnoustrojów. Pleśń pojawia się pod wyglądem czarnych plam i kropek – jej obecnośc w domu jest nie korzystna dla zdrowia. Wymiana silikonu rozwiązuje ten problem – wykonujemy wyczyszczenie zapleśniałych silikonów i nałożenie nowych, a także silikonowanie płytek zamiast fugi w Katowicach i okolicy.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn