Naprawa lub wymiana syfonu

hydraulik-naprawa-lub-wymiana-syfonu

SPEC NA GODZINY wykonuje usługi hydrauliczne, a dokładnie naprawę lub wymianę syfonu. Realizujemy montaż umywalek, zlewów wraz z montażem syfonów różnego rodzaju. Oferujemy naprawę syfonu pod zlewem, umywalką, syfonu wannowego, brodzikowego. Dokonujemy naprawy cieknącego syfonu lub demontaż i wymianę uszkodzonego lub zużytego syfonu na nowy – zapraszamy do usług hydraulika.

Montaż syfonu:

Profesjonalny hydraulik – montaż syfonów w łazience i kuchni

Naprawa różnych syfonów:

Naprawa syfonu wannowego, brodzikowego, zlewowego, umywalkowego, etc.

Wymiana syfonu:

Wymiana w sytuacji, kiedy stary syfon już się nie nadaje

Naprawa lub wymiana syfonu – hydraulik

SPEC NA GODZINY wykonujemy usługi hydrauliczne, w tym montaż syfonów, dokładnie naprawę i wymianę syfonu zlewowego w kuchni czy umywalkowego, prysznicowego w łazience. Nieszczelna albo zapchana rurka fermentacyjna może doprowadzić do zalania całego domu. Zdarza się, że bulgotanie z umywalki to ostatni sygnał przed zatkaniem odcinka kanalizacji. Jeżeli masz wyciek z syfonu czy umywalki lub inną awarię i potrzebujesz pomocy doświadczonego hydraulika – chętnie pomożemy naprawić usterkę czy wymienić syfon. W razie potrzeby – zapraszamy do rezerwacji na montaż umywalki, zlewu wraz z baterią.

Naprawiamy syfony dwukomorowe, przyścienne, automatyczne i manualne marek Ferro, Viega, Wirquin, Tycner, Invena

Jak uniknąć zatkania syfonu w zlewie?


– płynu ma wystarczyć na wszystkie naczynia, a tłuszcz wlewany do syfonu podczas mycia powinien się rozpuścić zanim tam trafi.
– resztki jedzenia oraz tłuszczy, na których przyrządzasz potrawy zostają w syfonie i rurach, dlatego należy pozbywać się ich w inny sposób niż wylewając do zlewu – szkoda instalacji wodnej! Zbieraj do pojemników  – są firmy, które skupują wykorzystany tłuszcz.
– konserwacja pozwoli na sprawną pracę rurki przez lata, więc aby zapomnieć, jak wygląda cieknący lub zatkany syfon, zaleca się go czyścić i przelewać rury co jakiś czas.
Te proste zasady pomogą Ci uniknąć zatkania syfonu w zlewie.

Naprawa syfonu w kuchni

Syfon jest podstawą, jeśli chodzi o wyposażenie takich pomieszczeń, jak kuchnia. Dobieramy go odpowiednio do ilości miejsca, jakie mamy pod zlewem. Rodzaj naczynia ma duże znaczenie przy wyborze rurki fermentacyjnej. Jest ona wykonana tak, aby część wody zatrzymała się w rurach, jednocześnie blokując dostęp powietrza z odpływu, a tym samym przykre zapachy. Dzięki temu syfon gwarantuje zamknięcie hydrauliczne, jednak zanieczyszczenia powodują spadek drożności – to najsłabszy punkt, na konserwację którego powinno się zwracać szczególną uwagę, a wciąż go tak lekceważono. Naprawimy Twój syfon kuchenny – zapraszamy do rezerwacji.

Może się zdarzyć sytuacja, kiedy przyczyną usterki są wadliwe części, np. zarysowana powierzchnia plastikowa może nie stykać, jak powinna; źle założona uszczelka, np. podwinięta, również może sprawiać, że z syfonu wycieka. 

Jeżeli Twoim problemem jest bulgotanie w syfonie podczas włączenia/pracy zmywarki czy pralki oraz obfita ilość piany w zlewie – przyczyn może być kilka.

Przede wszystkim, trzeba zacząć od podstawy – czy korzystasz ze sprzętu wg instrukcji? To bardzo ważny aspekt, nie zawsze przez wszystkich pilnowany. Pokazuje to liczba przypadków zatkanego lub uszkodzonego syfonu wskutek wykorzystywania pralki lub zmywarki do naczyń w nienależyty sposób.

Zbyt duża ilość wody w odpływie zmywarki czy złe połączenie sprawia, że z rurki fermentacyjnej dochodzą odgłosy. Przyczyną bulgotania wody w zlewie mogą być przytkane rury, a dokładnie zanieczyszczone ścianki, po których spływa woda. 

Naprawa lub wymiana syfonu w brodziku

Realizujemy także wymianę syfonu w brodziku do kabiny prysznicowej. Koszt i czas wymiany może się różnić, w zależności od tego, jak mocno został zamocowany brodzik. Sciąganie kabiny i wyczyszczenie silikonów może być czasochłonne, jednak niezbędne do demontażu brodzika. Naprawiamy syfonu brodzikowe, usuwamy wycieki – zapraszamy.

Oferujemy profesjonalne usługi hydrauliczne, w tym montaż syfonów do umywalek i zlewów, kabin prysznicowych, brodzików, wanien.

Czyszczenie syfonu

Zazwyczaj do przeczyszczenia syfonu wystarczy odkręcić dolną część i zebrać zanieczyszczenia. Można ułatwić sobie sprawę i uniknąć częstego czyszczenia, używając sitka, które małym kosztem pomoże zatrzymać większe resztki. Obecnie dostępne są różne: plastikowe, metalowe czy kolorowe silikonowe sitka. Syfon, zaniedbany w ciągu wielu lat lepiej wymienić. SPEC NA GODZINY zajmuje się montażem i wymianą syfonów różnych rodzajów: zlewowego, umywalkowego, brodzikowego, wannowego.

Jak sprawdzić, czy syfon działa sprawnie?

To bardzo proste – syfon działa niesprawnie, jeżeli odczuwamy przeciąg powietrza przykładając rękę do kratki/wyjścia rury.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn