Awaria prądu

brak prądu elektryk

SPEC NA GODZINY oferuje usługi elektryka. Awaria prądu stanowi niebezpieczeństwo – nasz cel to szybką pomoc w jej likwidacji.
Usuwanie  zwarć, spalonych/wybitych bezpieczników oraz pomoc w razie braku prądu czy naprawa oświetlenia – zapraszamy.

Elektryk do awarii prądu, usuwania zwarć:

Naprawimy wyrwane gniazdko, niedziałający włącznik światła czy przywrócimy prąd

Montaż oświetlenia:

Montaż lamp różnego rodzaju:
sufitowych, ściennych czy podłogowych oraz pasków LED

Montaż gniazd, gniazdek, włączników:

Montaż gniazda siłowego;
Dodawanie nowego gniazdka lub włączników krzyżowych/schodowych

Elektryk do awarii prądu

SPEC NA GODZINY to również elektryk – awaria prądu lub jego brak – pomożemy w każdej sytuacji. Usuwamy różne usterki elektryczne w całej instalacji oraz sprzętach AGD. Bojler, pralka czy piekarnik nie raz powodują spięcie oraz pracę bezpieczników – nasz specjalista bez problemu poradzi z tym zadaniem.

Usługi elektryka – usuwanie awarii prądu

Elektryk – awaria prądu

Zamów elektryka – awarię prądu usuniemy w krótką chwilę. Zatrudniamy profesjonalnych elektryków z doświadczeniem do naprawy instalacji elektrycznej w domach jedno- lub wielorodzinnych.

Brak prądu?

Sprawdź, czy nie masz przerwy w dostawie prądu

Czasami brak prądu następuje z niezależnych od nas przyczyn. Pod numerem 991 sprawdzisz, czy nie ma przerwy w dostawie – dystrybutorzy zazwyczaj informują o planowanym wyłączeniu.

Wybija korki 

Jeśli w Twoim domu lub mieszkaniu awaria prądu – elektryk przyjedzie jak najszybciej się da. Jeśli wybija korki – sprawdź bezpieczniki u siebie i na klatce schodowej. Za prąd w całym budynku odpowiada administrator. Jeśli u sąsiadów wszystko w porządku to doszło do awarii w Twoim mieszkaniu. Zapraszamy do rezerwacji usługi Elektryk – awaria prądu.

Zwarcie

Zwarcie jest nagłym spadkiem wielkości oporu na przepływ prądu w obwodzie elektrycznym, czyli w momencie spięcia zmienia się stosunek napięcia do natężenia prądu i to powoduje wybicie bezpieczników. Energia uwolniona przy zwarciu może być tak duża, że w liczone sekundy stopi elementy metalowe w instalacji. Szybko wezwij elektryka, jeśli iskrzy z bezpiecznika czy gniazdka. Jeżeli doszło do spalenia gniazda – kable w puszce również mogły się stopić.

Przyczyny awarii prądu

Żarówka

Dla przykładu, nawet żarówka o niskiej jakości często powoduje spięcie przy jej włączaniu. Uważaj, jeśli żarówka miga.

Uszkodzone przewody

Przy wierceniu ścian podczas remontu nie raz się zdarzy naciąć czy zmiażdżyć przewód. Takie uszkodzenia mechaniczne nie koniecznie od razu dają o sobie znać. Z biegiem czasu do tego miejsca może przedostać się wilgoć, a wymiana całego przewodu to dość skomplikowana praca. 
3. Przyczyn wybicia jest co najmniej kilka – uszkodzony lub źle podłączony sprzęt to kolejna. Wadliwy przedłużacz, suszarka, żelazko, pralka, zasilacz do laptopa, płyta indukcyjna mogą wysadzić bezpieczniki.
4. Pamiętaj, że warunki atmosferyczne to bardzo ważny aspekt w pracy niektórych urządzeń, jak wewnątrz, tak i zewnątrz lokali. 
5. Korzystanie z kilku urządzeń naraz może przeciążyć obwód, co prowadzi do automatycznego wyłączenia zabezpieczenia nadprądowego.
6. Aluminiowe przewody są częstym problemem w starym budownictwie.
7. Licznik mógł ulec awarii – wtedy kontaktujesz się z dystrybutorem energii w Twoim rejonie.

Wadliwy sprzęt

Przyczyn wybicia jest co najmniej kilka – uszkodzony lub źle podłączony sprzęt to kolejna. Wadliwy przedłużacz, suszarka, żelazko, pralka, zasilacz do laptopa, płyta indukcyjna mogą wysadzić bezpieczniki.

Pogoda

Pamiętaj, że warunki atmosferyczne to bardzo ważny aspekt w pracy niektórych urządzeń, jak wewnątrz, tak i zewnątrz lokali.

Przeciążenie

Korzystanie z kilku urządzeń naraz może przeciążyć obwód, co prowadzi do automatycznego wyłączenia zabezpieczenia nadprądowego.

Stara instalacja

Aluminiowe przewody są częstym problemem w starym budownictwie.

Awaria licznika

Rzadkość, ale licznik mógł ulec awarii – wtedy kontaktujesz się z dystrybutorem energii w Twoim rejonie.

Naprawa oświetlenia

Nasz elektryk naprawi każdą awarię prądu, w tym – oświetlenie w Twoim domu, jeśli doszło do zwarcia. Zapraszamy do rezerwacji.

Koszt przeróbek instalacji elektrycznej – od czego zależy?

Przede wszystkim od ilości punktów elektrycznych, jakości, a także ilości przewodów, które będą potrzebne

Zamów specjalistę do naprawy elektryki, awarii prądu już na dziś, jutro lub inny dogodny dla Ciebie termin.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn