Montaż i naprawa okapu
SPEC NA GODZINY realizuje montaż i naprawę okapu na co dzień, w Twoim domu.
Okap to niezbędne wyposażenie w każdej kuchni, dzięki niemu możemy dłużej zachować piękno pomieszczenia oraz estetykę pracy.
Oferujemy pomoc w sytuacji, kiedy w okapie zepsuło się oświetlenie czy doszło awarii wentylatora lub silnika.
Serwis lub wymiana takich części okapu:
– wentylator
– silnik
– obudowa modułów
– rura
– oświetlenie (żarówki)
– blacha (dach)
– transformator
– zasilanie
– filtry
– klapka
Montaż i naprawa okapu kuchennego:
Instalacja i podłączenie okapów kuchennych, jak wyciągów, tak i pochłaniaczy lub wkładów
Wymiana oświetlenia LED czy halogenów:
Pomoc przy wymianie żarówek do okapu lub przegląd okapu
Usuwanie zapachu z papierosów:
Likwidacja nieprzyjemnych zapachów, zmiana podłączenia okapu oraz założenie kratek
Montaż i naprawa okapu
Oferujemy serwis AGD, w tym pochłaniaczy i wyciągów kuchennych z dojazdem. Wykonujemy montaż i naprawę okapów w dużych miastach, a także okolicach. SPEC NA GODZINY zawsze ma przy sobie podstawowe narzędzia, aby sprawdzić, co się zepsuło w okapie i zajrzeć do niego. Nasze usługi w tym zakresie:
– montaż i podłączenie okapów kuchennych do wyciągu
– montaż i podłączenie pochłaniaczy i wkładów
– regulacja oświetlenia okapu oraz jego wymiana
– wymiana części zepsutych
– naprawa okapu wraz ze zmianą podłączenia
– usuwanie dymu z papierosów oraz innych nieprzyjemnych zapachów
– lekkie przeróbki mebli pod okap kuchenny
Naprawa okapu kuchennego
SPEC NA GODZINY oferuje szybką diagnozę okapu i pomoc w znalezieniu przyczyny awarii. Naprawa okapu zazwyczaj polega na wymianie części, która wygląda różnie, w zależności od tego, czy dany element jest dostępny w zwykłym sklepie, czy jednak trzeba go zamawiać poprzez sklep internetowy, bo część jest dedykowana. Aby realizować taką zamianę, potrzebne są zazwyczaj dwie wizyty specjalisty. Koszt każdej kolejnej obniżamy o 25%.
Naprawa może polegać na wymianie wentylatora, silnika do okapu – w tym przypadku okap może się nie włączać lub na odwrót, w zależności od usterki, głośno chodzić i wydmuchiwać zimne powietrze. W sytuacji, kiedy dochodzi do awarii silnika, okap się nagrzewa i w wyniku zwoje są zepsute.
W okapach pochłaniaczach koniecznie trzeba zmieniać/czyścić filtry, gdyż zużyte są nieskuteczne i okap przestaje wciągać powietrze, jak należy. Zazwyczaj są to 2 filtry: przeciwtłuszczowy i węglowy – wyczyścić czy kupić nowy – zależy od konkretnego modelu urządzenia.
Naprawiamy także duże przemysłowe okapy do restauracji i lokali gastronomicznych.
Wymiana oświetlenia w okapie
Jeśli żarówka w okapie nie działa – proponujemy wymianę oświetlenia w urządzeniu. Żarówka mogła się przepalić, ewentualnie trzeba sprawdzić gniazdo żarówki – może się lekko okopcić w wyniku przesilenia czy zwarcia. Specjalista może kupić właściwe żarówki do okapu przez przyjazdem do Ciebie, jeśli masz możliwość sprawdzić jakie są.
Oświetlenie w okapie jest stosunkowo małe, jeśli interesuje Cie montaż LEDów – zapraszamy.
Czy opłaca się naprawiać okap?
Tak, choć, aby wiedzieć na pewno, zapytaj specjalistę po diagnozie urządzenia – podpowie Ci, jakie masz opcje. W przypadku okapów, jak i reszty AGD, są sytuację, kiedy warto się zastanowić nad dalszą naprawą urządzenia ze względu na wiek, stan techniczny oraz rodzaj usterki. Nie w każdym przypadku reperacja jest opłacalna. Jeśli przybliżony koszt naprawy okapu jest dość wysoki – specjalista poinformuje Cię o tym. Zapraszamy do rezerwacji – wykonujemy naprawę lub montaż nowego okapu, zależnie od sytuacji.
Jaki masz problem z okapem?
Okap nie załącza się
Zdarza się, że moduł sterowania psuje się od ustawienia urządzenia na największą moc i wtedy okap się zacina. Reset zasilania pomoże zdjąć blokadę. Podobnie, jak w innych sprzętach elektrycznych, część okapu może się spalić w wyniku zwarcia.
Typowym objawem problemu z silnikiem jest to, że okap chodzi przez chwilę i przestaje. Oprócz tego, łopaty wiatraka zbierają dużo tłuszczu, a zaklejone bardzo obniżają sprawność urządzenia i okap również się nie włącza.
W okapie nie działa wiatrak
Problemy z wentylacją w okapie mogą objawiać się również w postaci dziwnych odgłosów i zimnego powietrza, wydmuchiwanego przez urządzenie. Tak się staje w przypadku, gdy okap podłączony w systemie otwartym, w zbyt szczelnym pomieszczeniu, gdzie jest zła cyrkulacja powietrza i nie dochodzi świeże. Wtedy nawet najlepszy okap nie pochłania jak należy.
Nie działa światło w okapie
Dlaczego okap nie wciąga?
Zaleca się włączać okap jeszcze na kilka minut po gotowaniu, aby filtr mógł wyschnąć. Przeciwtłuszczowy, wykonany zazwyczaj z aluminium albo fizeliny, jak wskazuje nazwa, wyłapuje cząsteczki tłuszczu. Jeżeli jesteś pasjonatem kuchni a w dodatku intensywnie gotujesz, radzimy wymieniać / myć filtr przeciwtłuszczowy co 2-3 miesiące.