Montaż i naprawa okapu

montaż i naprawa okapu

SPEC NA GODZINY realizuje montaż i naprawę okapu na co dzień, w Twoim domu.
Okap to niezbędne wyposażenie w każdej kuchni, dzięki niemu możemy dłużej zachować piękno pomieszczenia oraz estetykę pracy.
Oferujemy pomoc w sytuacji, kiedy w okapie zepsuło się oświetlenie czy doszło awarii wentylatora lub silnika.
 

Serwis lub wymiana takich części okapu:

– wentylator
– silnik
– obudowa modułów
– rura
– oświetlenie (żarówki)
– blacha (dach)
– transformator
– zasilanie
– filtry
– klapka

Montaż i naprawa okapu kuchennego:

Instalacja i podłączenie okapów kuchennych, jak wyciągów, tak i pochłaniaczy lub wkładów

Wymiana oświetlenia LED czy halogenów:

Pomoc przy wymianie żarówek do okapu lub przegląd okapu

Usuwanie zapachu z papierosów: 

Likwidacja nieprzyjemnych zapachów, zmiana podłączenia okapu oraz założenie kratek 

Montaż i naprawa okapu 

Oferujemy serwis AGD, w tym pochłaniaczy i wyciągów kuchennych z dojazdem. Wykonujemy montaż i naprawę okapów w dużych miastach, a także okolicach. SPEC NA GODZINY zawsze ma przy sobie podstawowe narzędzia, aby sprawdzić, co się zepsuło w okapie i zajrzeć do niego. Nasze usługi w tym zakresie:

– montaż i podłączenie okapów kuchennych do wyciągu
– montaż i podłączenie pochłaniaczy i wkładów
– regulacja oświetlenia okapu oraz jego wymiana
– wymiana części zepsutych
– naprawa okapu wraz ze zmianą podłączenia
– usuwanie dymu z papierosów oraz innych nieprzyjemnych zapachów
– lekkie przeróbki mebli pod okap kuchenny

 

Naprawa okapu kuchennego 

SPEC NA GODZINY oferuje szybką diagnozę okapu i pomoc w znalezieniu przyczyny awarii. Naprawa okapu zazwyczaj polega na wymianie części, która wygląda różnie, w zależności od tego, czy dany element jest dostępny w zwykłym sklepie, czy jednak trzeba go zamawiać poprzez sklep internetowy, bo część jest dedykowana. Aby realizować taką zamianę, potrzebne są zazwyczaj dwie wizyty specjalisty. Koszt każdej kolejnej obniżamy o 25%.

Naprawa może polegać na wymianie wentylatora, silnika do okapu – w tym przypadku okap może się nie włączać lub na odwrót, w zależności od usterki, głośno chodzić i wydmuchiwać zimne powietrze. W sytuacji, kiedy dochodzi do awarii silnika, okap się nagrzewa i w wyniku zwoje są zepsute.
W okapach pochłaniaczach koniecznie trzeba zmieniać/czyścić filtry, gdyż zużyte są nieskuteczne i okap przestaje wciągać powietrze, jak należy. Zazwyczaj są to 2 filtry: przeciwtłuszczowy i węglowy – wyczyścić czy kupić nowy – zależy od konkretnego modelu urządzenia.

Naprawiamy także duże przemysłowe okapy do restauracji i lokali gastronomicznych.

Wymiana oświetlenia w okapie

 Jeśli żarówka w okapie nie działa – proponujemy wymianę oświetlenia w urządzeniu. Żarówka mogła się przepalić, ewentualnie trzeba sprawdzić gniazdo żarówki – może się lekko okopcić w wyniku przesilenia czy zwarcia. Specjalista może kupić właściwe żarówki do okapu przez przyjazdem do Ciebie, jeśli masz możliwość sprawdzić jakie są.
Oświetlenie w okapie jest stosunkowo małe, jeśli interesuje Cie montaż LEDów – zapraszamy.

Czy opłaca się naprawiać okap?

Tak, choć, aby wiedzieć na pewno, zapytaj specjalistę po diagnozie urządzenia – podpowie Ci, jakie masz opcje. W przypadku okapów, jak i reszty AGD, są sytuację, kiedy warto się zastanowić nad dalszą naprawą urządzenia ze względu na wiek, stan techniczny oraz rodzaj usterki. Nie w każdym przypadku reperacja jest opłacalna. Jeśli przybliżony koszt naprawy okapu jest dość wysoki – specjalista poinformuje Cię o tym. Zapraszamy do rezerwacji – wykonujemy naprawę lub montaż nowego okapu, zależnie od sytuacji.

Jaki masz problem z okapem?

Okap nie załącza się
Okap wcale nie reaguje? Sprawdź dopływ prądu. Świecąca się lampka na panelu sterowania mówi, że zasilanie dochodzi.

Zdarza się, że moduł sterowania psuje się od ustawienia urządzenia na największą moc i wtedy okap się zacina. Reset zasilania pomoże zdjąć blokadę. Podobnie, jak w innych sprzętach elektrycznych, część okapu może się spalić w wyniku zwarcia.

Typowym objawem problemu z silnikiem jest to, że okap chodzi przez chwilę i przestaje. Oprócz tego, łopaty wiatraka zbierają dużo tłuszczu, a zaklejone bardzo obniżają sprawność urządzenia i okap również się nie włącza.

W okapie nie działa wiatrak
Jedna z przyczyn tego, że w okapie nie chodzi wiatrak to wentylator zalepiony tłuszczem – zanieczyszczenia blokują pracę łopat. Kolejne – spalony kondensator i uszkodzony silnik. Bezpieczniki przepalają się wskutek wysokiej temperatury. Jeśli wentylator w dobrym stanie, nasz fachowiec sprawdzi miernikiem, czy jest zasilanie i zlokalizuje usterkę.

Problemy z wentylacją w okapie mogą objawiać się również w postaci dziwnych odgłosów i zimnego powietrza, wydmuchiwanego przez urządzenie. Tak się staje w przypadku, gdy okap podłączony w systemie otwartym, w zbyt szczelnym pomieszczeniu, gdzie jest zła cyrkulacja powietrza i nie dochodzi świeże. Wtedy nawet najlepszy okap nie pochłania jak należy.

Nie działa światło w okapie
Okap, w którym nie działa oświetlenie może robić gotowanie uciążliwym. Jak zaradzić? To bardzo proste! Zazwyczaj to przepalona lampka diodowa albo bezpiecznik sprawiają, że okap nie świeci, a więc naprawa będzie szybka.
Dlaczego okap nie wciąga?
W większości ten problem dotyczy okapów pochłaniaczy, pracujących w trybie zamkniętym. Wadliwa wentylacja w pomieszczeniu również zmniejsza wydajność. Jeśli okap nie zasysa powietrza, warto sprawdzić, w jakim stanie są filtry. Węglowy pochłania zapachy podczas gotowania, średnio jego żywotność wynosi 12-18 miesięcy (przy trybie zabudowanym – do pół roku).

Zaleca się włączać okap jeszcze na kilka minut po gotowaniu, aby filtr mógł wyschnąć. Przeciwtłuszczowy, wykonany zazwyczaj z aluminium albo fizeliny, jak wskazuje nazwa, wyłapuje cząsteczki tłuszczu. Jeżeli jesteś pasjonatem kuchni a w dodatku intensywnie gotujesz, radzimy wymieniać / myć filtr przeciwtłuszczowy co 2-3 miesiące.

Okap głośno pracuje
Odpowiedni przepływ powietrza zapewnia cichą pracę okapu a zapchany filtr czy niedrożny komin wentylacyjny mogą stawać na przeszkodzie. Jeśli jednak świeżo zamontowany okap buczy – to świadczy o tym, że średnica urządzenia źle dopasowana do rozmiarów komina. Zdarza się, że przełącznik funkcji nie działa poprawnie i, np. okap pracuje tylko na jednym biegu – to też może stwarzać szum.

Naprawiamy okapy:
Amica, Akpo, Beko, Bosch, Cierko, Elica, Electrolux, Falmec, Faber, Franke, Focus, Gorenje,  Götze & Jensen, Ikea, Kernau, Haier, Hoover, Maan, Miele, Samsung, Siemens, Smeg, Teka, VDB, Whirpool, etc.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn