Montaż i naprawa rolet okiennych

naprawa rolety

 SPEC NA GODZINY chętnie pomoże naprawić zepsutą roletę zewnętrzną, jak i wewnętrzną, jeżeli ona nie zawija się, zacina, podnosi się do połowy, rozwija się krzywo, etc. Rolety to bardzo wygodny i prosty rodzaj osłon okiennych, choć w momencie, kiedy roleta nie zawija się jak powinna – dla wielu osób to kłębek nerwów. Oferujemy usługę złotej rączki: wymianę części rolety sterowanych ręcznie, a także montaż lub naprawę rolety w Krakowie i okolicach.

Montaż rolet okiennych wewnątrz:

Montaż i naprawa wewnętrznych materiałowych rolet 

Wymiana części w rolecie:

Zamiana uszkodzonego koła nawojowego, żyłki, sznurka, plastikowych elementów rolety materiałowej

Naprawa rolety zewnętrznej:

Naprawa zerwanego wieszaka rolety, wymiana zwijaczy na taśmę

Montaż i naprawa rolety okiennej

SPEC NA GODZINY oferuje usługę złotej rączki – montaż i naprawę rolet okiennych materiałowych, a także regulację rolety zewnętrznej w razie awarii. Roleta to super rozwiązanie, z którego korzystamy prywatnie, jak i w celach firmowych. Zdarza się, że w momencie otwarcia bądź zamknięcia roleta, materiałowa, jak i zewnętrzna, przysparza problemów.

Naprawa rolety zewnętrznej
Roleta zewnętrzna, może się zepsuć lub ulec uszkodzeniom mechanicznym z różnych powodów. Ogólnie ruchome elementy niszczą się w trakcie eksploatacji, choć może to być uszkodzenie w wyniku mocnego uderzenia, np. piłką.  Większość części wymiennych jest dostępna.

Naprawa rolety materiałowej
Roleta okienna może być przyklejona na kleju, a także na dwustronnej taśmie piankowej, a także może być wyposażona w specjalne uchwyty. W przypadku wymiany taśmy trzeba dokładnie wyczyścić resztki z miejsca sklejenia, gdyż mogą być powodem szybkiej powtórki. Jeżeli roleta nie trzyma się w żaden sposób – wtedy jedynym sensownym rozwiązaniem będzie bardziej inwazyjny montaż, czyli na wkrętach, ewentualnie zakup nowej rolety na haczykach, belkach nośnych lub z innym systemem mocowania.

Naprawa rolety zewnętrznej

Zewnętrzne rolety okienne raczej działają bez zarzutu, są jednak punkty tzw. bolesne, o których każdy posiadacz rolety wie. A więc, co może zepsuć się w rolecie, oprócz zerwania sznurka czy taśmy?

Przede wszystkim, może dojść do uszkodzenia mechanizmu, bowiem wszystkie elementy, poddawane częstej eksploatacji, zwłaszcza te, otwierane czy zamykane, psują się z upływem czasu. Mechanizm jest narażony na zanieczyszczenie – na nim regularnie osadza się kurz, co również może służyć powodem usterki.

Oferujemy naprawę wieszaka rolety zewnętrznej oraz wymianę zwijaczy na taśmę czy sznurek – zapraszamy do rezerwacji.

 

Złota rączka – naprawa i czyszczenie rolety

Otwierając roletę można urwać żyłkę, sznurek bądź łańcuszek, w zależności od tego, w jaki system wyposażona jest roleta. Fakt, to nie są trudne do naprawy rzeczy, jednak, aby tego dokonać – trzeba być bardzo uzbrojonym w cierpliwość.
Sparciały czy wyrwany sznurek bez problemu wymienia się na nowy. Wyrwana taśma w zwijaczu to dość częsta awaria, w wyniku której roleta opada. SPEC NA GODZINY naprawi zwijacz rolety bez problemu – zapraszamy do rezerwacji terminu na usługę złotej rączki.

Przykładem innej usterki będzie uszkodzenie haczyków/uchwytów mocujących. Tak może się zdarzyć, jeśli użyć za dużo siły przy otwarciu okna lub w przypadku przeciągu, kiedy okno jest otwarte – część pęka pod wpływem mocy.

Oczywisty fakt, że wskutek długich lat eksploatacji roleta może się zepsuć. Poszczególne elementy rolety zużywają się z nieodwracalną zmianą. Niektóre części można wymienić, większość znajdziemy w sklepie, lecz są też wyjątki.
Może być również tak, że awaria nastąpi w momencie ściągania rolety w celu jej wyczyszczenia. A więc jak ją wyczyścić?

Nie musimy zdejmować całej rolety, żeby ją wyczyścić. Do tego potrzeba tylko odkurzacza/gąbki, w zależności z jakiego materiału wykonano roletę, oraz papieru, aby zebrać resztki wody i kurzu, wycierając ją do sucha. Aby to zrobić, wystarczy rozwinąć cały materiał do końca, a także przemyć inne elementy rolety. Jeżeli masz kilka rolet do umycia – my możemy zrobić to za Ciebie.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn