Naprawa lub wymiana gniazdek i włączników Katowice

montaż gniazdek i włączników

SPEC NA GODZINY oferuje usługi elektryka w Katowicach, w tym realizuje naprawę lub wymianę gniazdek elektrycznych i włączników światła. Montaż włączników i gniazdek podtynkowych, jak i natynkowych, instalacja gniazda siłowego, naprawa wypadających ze ściany kontaktów – zapraszamy. Dojeżdżamy w granicach miasta, jak i poza nie.

Montaż gniazdek i włączników Katowice:

Instalacja gniazdek elektrycznych i włączników światła w domu, biurze, lokalu

Naprawa zepsutego włącznika czy gniazdka:

Naprawa iskrzących lub uszkodzonych gniazdek czy włączników w Katowicach

Wymiana włącznika, gniazdka w Katowicach:

Zamiana pojedynczych gniazdek i włączników na podwójne, etc.

Naprawa albo wymiana gniazdek i włączników w Katowicach

SPEC NA GODZINY wykonuje usługi elektryka z dojazdem w Katowicach i okolicy. Oferujemy montaż, naprawę lub wymianę gniazdek i włączników światła w mieście, jak i poza jego granicami. 

Montując gniazda i włączniki warto rozplanować ich położenie na długo przed wykończeniem ścian. Oprócz kwestii bezpieczeństwa, należy uwzględnić ich przeznaczenie: dobrze wiedzieć wcześniej jakich sprzętów będziemy używać i w którym miejscu będą one stały. Zbyt mało włączników i gniazd czy ich złe rozmieszczenie bardzo utrudnia funkcjonowanie, a zwisające kable i przedłużacze bynajmniej nie dodają pomieszczeniom uroku. Nasz specjalista pomoże zaplanować montaż gniazd, jak i włączników w Twoim domu w Katowicach.

Montaż gniazdek i włączników Katowice

Duże znaczenie ma wysokość na jakiej umieszczamy gniazda i włączniki elektryczne. Optymalna wysokość montażu gniazd to 20-30 cm nad poziomem podłogi, z wyjątkiem gniazd, do których będzie podpięta pralka i lodówka – te montujemy wyżej – 30-50 cm nad podłogą. Takie położenie gniazdek minimalizuje ryzyko zalania ich w przypadku awarii sprzętów. 
Jeśli chodzi o włączniki elektryczne, standardowo umieszczamy je ok. 120-140 cm nad podłogą i 15 cm od framugi drzwi. Włączniki powinny znajdować się od strony klamki, tak aby otwarte drzwi nie utrudniły nam do nich dostępu. Aby gniazda i włączniki były bezpieczne, umieszczamy je zawsze przynajmniej 60 cm od źródeł wody: zlewozmywaków, umywalek, brodzików itd. Wykonujemy montaż gniazdek i włączników elektrycznych w Katowicach i okolicy – zapraszamy.

Montaż różnych gniazd i włączników Katowice

Gniazda stosowane w Polsce mają typ E i określane są stopniem ochrony IP. Stopień ten jest międzynarodowym standardem, określającym m.in. szczelność obudowy urządzenia przed ingerencją wody, pyłu, czy ciał stałych. Gniazda i włączniki mogą być zatem wodoodporne, bryzgoszczelne, pyłoszczelne, odporne na mróz i kurz.

Najogólniej gniazda i włączniki możemy podzielić na dwa rodzaje: podtynkowe (montowane w puszce w ścianie) i nadtynkowe (montowane na powierzchni ściany). Gniazda dzielimy również na te z uziemieniem (bolcem) i bez uziemienia. Do gniazd z uziemieniem możemy podłączyć sprzęty wymagające większej mocy elektrycznej: lodówki, kuchenki, telewizory itd., gniazda bez uziemienia sprawdzą się w przypadku prostych sprzętów typu ładowarka do telefonu. Nowoczesne gniazda mają możliwość sterowania poprzez Wi-fi, posiadają specjalny moduł, którym, za pomocą pilota możemy zarządzać z dużej odległości. Wykonujemy montaż różnych gniazd i włączników w granicach Katowic, jak i dojeżdżamy do okolic – zapraszamy do rezerwacji.

Wymiana gniazd i włączników Katowice

Włączniki i gniazda dobrze wybrać w jednym stylu, aby pasowały do siebie kolorystycznie i tworzyły spójną całość. Możemy zamontować różne rodzaje włączników: jednobiegunowe z pojedynczym przyciskiem, dwubiegunowe do sterowania dwoma obwodami jednocześnie, czy jeszcze bardziej złożone krzyżowe lub schodowe.
Na rynku mamy do wyboru cały wachlarz wzorów, kolorów, form gniazd i włączników: od prostych białych plastikowych, po drewniane, aluminiowe a nawet szklane, które oprócz funkcjonalności stanowią również wartość dekoracyjną. Oferujemy wymianę gniazd i włączników na nowe, np. dekoracyjne lub każde inne do Twojego mieszkania w Katowicach.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn