Naprawa i wymiana bojlera

Montaż i naprawa bojlera

Bojler elektryczny do podgrzewania wody pozwala nam cieszyć się ciepłą kąpielą, nie wspominając o wygodzie ustawienia pożądanej temperatury. SPEC NA GODZINY wykonuje montaż, naprawę i wymianę bojlera z dojazdem. Wymieniamy części zamienne w podgrzewaczach do wody, usuwamy przecieki.

Wymiana takich części bojlera, jak:

– grzałka
– termostat
– wężyki
– uszczelka
– bezpiecznik
– ogranicznik temperatury
– anoda magnezowa
– membrana
– termometr

Naprawa bojlera:

Wymiana części zamiennych do pogdrzewaczy: wężyków, grzałki, termostatu, etc.

Wymiana bojlera:

W razie poważnych awarii – demontaż i podłączenie nowego bojlera, odpowietrzenie urządzenia

Hydraulik i elektryk do bojlera: 

Usuwanie usterek elektrycznych i awarii hydraulicznych w bojlerze 

Naprawa lub wymiana bojlera

SPEC NA GODZINY realizuje serwis AGD, w tym naprawę i wymianę bojlera elektrycznego. Oferujemy serwis bojlerów na wodę z dojazdem do Klienta. Wykonujemy montaż, a także naprawę pogwarancyjną podgrzewaczy pojemnościowych w dużych miastach, a także okolicach. Specjalista zawsze jest wyposażony w podstawowe narzędzia, aby wyjaśnić, co jest powodem awarii. W tym zakresie realizujemy:

– montaż i podłączenie bojlera
– regulacja i odpowietrzenie podgrzewacza
– naprawa, wymiana zepsutych elementów
– demontaż starego bojlera w razie potrzeby

Wykonujemy szybką diagnozę podgrzewaczy wody i skutecznie rozwiązuje problem z urządzeniem. Jeśli masz uszkodzony bojler – zapraszamy do kontaktuW razie przecieku wężyków realizujemy ich wymianę. Brak ciepłej wody to duża niedogodność i dyskomfort, zwłaszcza w przypadku dużej ilości domowników. Jeśli bojler wybija korki, przecieka albo w ogóle się nie włącza – w każdej z tych sytuacji udzielimy Ci pomocy.

Wymiana części w bojlerze

Wymieniamy części w podgrzewaczach pojemnościowych do wody. Koszt takiej wymiany może wyglądać różnie, w zależności od marki i modela bojlera. Niektóre części zamienne można kupić w sklepie stacjonarnym, choć większość elementów, to części dedykowane. Jeśli nie wiesz, co służy powodem awarii bojlera, do realizacji potrzeba dwie wizyty specjalisty: pierwsza – diagnostyczna, druga – świadczenie naprawy/wymiany. Koszt kolejnej wizyty obniżamy o 25%.

Są przypadki, kiedy stary bojler nie opłaca się naprawiać ze względu na wiek, stan techniczny oraz rodzaj usterki. Nasz specjalista poinformuje Cię o tym.

Brak ciepłej wody w bojlerze

Bojler nie podgrzewa wody z kilku powodów – nasz specjalista pomoże Ci wyjaśnić. Jeśli już wiesz, że wina leży po stronie grzałki – możemy bez problemu zamówić część, a potem ją wymienić.

Nie działa bojler?

Serwisujemy podgrzewacze marek:

Atlantic, Ariston, Biawar, Bianca, Bosch, Buderus, Elektromet, Ferroli, Fox, Galmet, Hewalex, Junkers, Joule, Kospel, Lemet, Metalbet, Regent, Panasonic, Termica, Termet, Solei, Quick, Quadro, Quantum, Webasto, Viking, Vaillant, Viessman, Vulkan, Vest, etc.

Bojler nie działa
W pierwszej kolejności sprawdź napięcie w gniazdku, czasami wina leży po stronie instalacji elektrycznej. Pojemnościowy podgrzewacz wody powinien być uziemiony oraz izolowany termicznie. Jeśli gniazdo jest sprawne, a bojler elektryczny się nie włącza – trzeba zobaczyć czy styki na termostacie się nie przepaliły. Nasz specjalista zrobi to za Ciebie.
Bojler nie działa, dioda świeci
Jeśli bojler nie podgrzewa wody, czasami wystarczy zdjąć dekiel i wcisnąć przycisk na termiku. Najczęściej bojler elektryczny nie nagrzewa wody, gdyż przepaliła się grzałka – należy ją wymienić. W sytuacji, kiedy spalone są przewody, prowadzące do niej, wymianie również podlega cała część.

Instalacja ogrzewania centralnego powinna być odpowietrzona, inaczej bojler nie grzeje wody, gdyż, np. w bojlerze z wężownicą zapowietrza się rura. Po odpowietrzeniu urządzenia trzeba szczelnie zamknąć zawór.

Przy odpowietrzaniu bojlera zwracaj uwagę na moc podania wody. Słaby strumień wody pozwala na wpust powietrza do zbiornika, trzeba dopasować średnice wlotów oraz uszczelki.

Bojler nie napełnia się wodą
Urządzenie wymaga konserwacji. Jeśli zdarzyło Ci się wyczyścić bojler, a on po podłączeniu nie pobiera wody – sprawdź prawidłowość podłączenia przewodów do czujnika poziomu wody oraz odpowietrznik.
Bojler nie wyłącza się
Jeżeli po nagrzaniu wody bojler się nie wyłącza, a leci wrzątek – prawdopodobnie awarii uległ termostat. Spec na godziny pomoże Ci wykryć przyczynę zwarcia.
Woda w bojlerze się wychładza
Zdarza się tak, że przez błędy w instalacji lub doborze rozmiaru urządzenia do niej bojler nie trzyma ciepłej wody. Traci ona temperaturę np., wskutek grawitacyjnego obiegu lub dopływu zimnej wody po upuszczeniu podgrzanej. W takich przypadkach rozwiązania są różne: czasami montuje się dodatkowe pionowe zasobniki oraz zawory zwrotne, a niekiedy po prostu ociepla się zbiornik, w zależności od konkretnej sytuacji.
Jaka powinna być temperatura wody w bojlerze?
Przepisowo ciepła woda powinna wynosić 45-55 stopni. Bezpieczna dla zdrowia woda użytkowa, którą magazynuje bojler to co najmniej 45 stopni, ponieważ w niższej temperaturze rozmnaża się rodzaj bakterii, wywołującej zapalenie płuc.

Jeśli lubisz chłodniejszą kąpiel, polecamy raz na kilka dni ogrzać ją do 60 stopni, aby zastopować rozwój drobnoustrojów i odkazić wodę do dalszego użycia.

Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie zaworów do mieszania gorącej i zimnej wody.

Bojler słabo nagrzewa wodę
Z biegiem czasu na grzałce zbiera się osad z kamienia – zanieczyszczona obniża sprawność bojlera, dlatego on słabo podgrzewa wodę. W takim przypadku trzeba wyczyścić grzałkę, jeśli to możliwe, ewentualnie kupić nową.

Jeżeli bojler słabo grzeje wodę po wymianie, możliwe, że to przez źle ustawioną regulację temperatury – sprawdź termostat i czujnik temperatury.

Bojler długo grzeje wodę
Niektóre urządzenia mają dwie grzałki, a więc, jeśli jedna została uszkodzona, bojler dużo wolniej grzeje wodę. Bojler dwupłaszczowy jest wyposażony w konstrukcję dwuzbiornikową, co pozwala na szybsze nagrzewanie wody dzięki mniejszej powierzchni osobnych zasobników.

Bojler z wężownicą to konstrukcja podłączona do kominka czy kotła, w środku której znajduje się rura w kształcie litery u. Takie urządzenie ma znacznie mniejszą powierzchnię zbiornika, co zdecydowanie przekłada się na czas ogrzewania wody. Nieco szybciej proces odbywa się w bojlerze z podwójną wężownicą.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn