Naprawa cieknącego syfonu Kraków

naprawa syfonu

SPEC NA GODZINY wykonuje profesjonalne usługi hydrauliczne na terenie Krakowa i okolic, a dokładnie naprawę cieknącego syfonu lub jego wymianę. Oferujemy również montaż nowego syfonu wannowego, umywalkowego czy brodzikowego.

Montaż syfonów w Krakowie:

Usługi hydraulika – montaż i naprawa syfonów w łazience i kuchni

Naprawa cieknącego syfonu:

Naprawa syfonu w brodziku, wannie, umywalce czy zlewie w Krakowie

Wymiana syfonu Kraków:

Wymiana syfonu w łazience czy kuchni na nowy

Naprawa syfonu – hydraulik Kraków

SPEC NA GODZINY wykonujemy montaż i naprawę syfonów z dojazdem w Krakowie i okolicy. Nieszczelna albo zapchana rurka fermentacyjna może doprowadzić do zalania całego domu. W przypadku bulgotania z umywalki może być to ostatni sygnał przed zatkaniem odcinka kanalizacji. Jeżeli masz wyciek z syfonu czy umywalki lub inną awarię i potrzebujesz pomocy doświadczonego hydraulika – chętnie pomożemy naprawić usterkę czy zamontować nowy syfon.

 

Naprawa cieknącego syfonu w kuchni

Syfon jest podstawą, jeśli chodzi o wyposażenie takich pomieszczeń, jak kuchnia. Dobierany jest odpowiednio do ilości miejsca, jakie mamy pod zlewem czy umywalką. Rodzaj naczynia ma duże znaczenie przy wyborze rurki fermentacyjnej. Jest ona wykonana tak, aby część wody zatrzymała się w rurach, jednocześnie blokując dostęp powietrza z odpływu, a tym samym przykre zapachy. Dzięki temu syfon gwarantuje zamknięcie hydrauliczne, jednak zanieczyszczenia powodują spadek drożności – to najsłabszy punkt, na konserwację którego powinno się zwracać szczególną uwagę, a wciąż go tak lekceważono. Dlaczego syfon w kuchni cieknie?
Przede wszystkim, wadliwe części, np. zarysowana powierzchnia plastikowa może nie stykać, jak powinna; źle założona uszczelka, np. podwinięta, również może sprawiać, że z syfonu wycieka. 

Warto przypomnieć podstawowe zasady w kuchni:
– płynu ma wystarczyć na wszystkie naczynia, a tłuszcz wlewany do syfonu podczas mycia powinien się rozpuścić zanim tam trafi.
– resztki jedzenia oraz tłuszczy, na których przyrządzasz potrawy zostają w syfonie i rurach, dlatego należy pozbywać się ich w inny sposób niż wylewając do zlewu – szkoda instalacji wodnej!
– konserwacja pozwoli na sprawną pracę rurki przez lata, więc aby zapomnieć, jak wygląda cieknący lub zatkany syfon, zaleca się go czyścić i przelewać rury co jakiś czas.

Rozwiązać problem z syfonem, zaprawić go czy wymienić w Krakowie pomoże doświadczony hydraulik.

 

Dźwięki z syfonu Kraków

Jeżeli Twoim problemem jest bulgotanie w syfonie podczas włączenia/pracy zmywarki czy pralki oraz obfita ilość piany w zlewie – przyczyn może być kilka.

Przede wszystkim, trzeba zacząć od podstawy – czy korzystasz ze sprzętu wg instrukcji? To bardzo ważny aspekt, nie zawsze przez wszystkich pilnowany. Pokazuje to liczba przypadków zatkanego lub uszkodzonego syfonu wskutek wykorzystywania pralki lub zmywarki do naczyń w nienależyty sposób.

Zbyt duża ilość wody w odpływie zmywarki czy złe połączenie sprawiają, że z rurki fermentacyjnej dochodzą dźwięki. Przyczyną bulgotania wody w zlewie mogą być przytkane rury, a dokładnie zanieczyszczone ścianki, po których spływa woda.

Czyszczenie syfonu Kraków

Do wyczyszczenia syfonu trzeba odkręcić jego dolną część i zebrać zanieczyszczenia. Sitko może pomóc kontrolować ilość odpadów – zatrzymuje większe ilości resztków. Zaniedbany w ciągu wielu lat syfon łatwiej wymienić.

Jak spradzić, czy syfon działa poprawnie? To bardzo proste – syfon działa niesprawnie, jeżeli odczuwamy przeciąg powietrza przykładając rękę do kratki/wyjścia rury. SPEC NA GODZINY oferuje wymianę i montaż syfonu w Krakowie i okolicach.

Oferujemy profesjonalne usługi hydrauliczne, w tym montaż syfonów do umywalek i zlewów, kabin prysznicowych, brodzików, wanien.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn