Montaż lub wymiana brodzika

Montaż brodzika do kabiny

SPEC NA GODZINY wykonuje usługi hydraulika, a dokładnie montaż i wymianę brodzika do kabiny prysznicowej narożnej, prostokątnej lub brodzika wolnostojącego. Na Twoje życzenie wymienimy brodzik na nowy, niski czy głęboki, a jeśli marzy Ci się mały remont łazienki – bez problemu przesuniemy odpływ do niego.

Doprowadzenie odpływu do brodzika:

Montaż podejścia lub przesunięcie odpływu kanalizacyjnego w razie potrzeby

Montaż brodzika do kabiny:

Montujemy niskie i głębokie brodziki do kabiny

Wymiana brodzika prysznicowego:

Demontaż brodzika, wyczyszczenie z silikonu i montaż nowego

Montaż lub wymiana brodzika – hydraulik

SPEC NA GODZINY wykonuje montaż lub wymianę brodzika prysznicowego samodzielnego lub do kabiny, a także wymianę starego brodzika na nowy wraz z wymianą silikonów. Montujemy niskie, jak i głębokie brodziki z wykonaniem podejścia kanalizacyjnego i montażem syfonu.

Usługa zazwyczaj trwa do kilku godzin, w zależności od stopnia skomplikowania zadania. W przypadku wymiany brodzika warto wziąć pod uwagę, że najwięcej czasu schodzi przy odkamienianiu i ściąganiu silikonów. Także czas pracy jest uzależniony od prawidłowości montażu odpływu – na przeróbkę również trzeba poświęcić troszkę czasu. Jeżeli montujemy kabinę do brodzika – trzeba także uwzględnić prace montażowe. 

Aby wykonać prawidłowe podejście, warto zadbać o wcześniej dopasowane materiały, czyli syfon brodzikowy, elastyczną rurę przyłączeniową, kołki, klej montażowy, silikon i uszczelki. Zadbaj tylko o pełny komplet. Nasz specjalista zawsze jest wyposażony w niezbędne narzędzia do montażu brodzika, w tym np. do przycięcia rur. 

Wymiana brodzika prysznicowego

Zazwyczaj montaż lub wymiana brodzika trwa niedługo, w porównaniu do jego wymiany, szczególnie w sytuacji, kiedy trzeba ściągać kabinę i przerabiać instalację wodną. Demontaż starego brodzika zależny jest od tego, jak był zamontowany – często można napotkać trudności pod czas wykonania tego zadania. Przykładowo, potrzebujesz zamontować większy brodzik na miejscu starego – może się okazać, że powstanie potrzeba przerobienia płytek, a czasami trzeba kuć ścianę – to również dodatkowy czas i koszty. Rozmiar odpływu i nowego brodzika powinny się zgadzać. Wykonujemy przesunięcie odpływu lub montaż odpływu liniowego na Twoje życzenie.

Montujemy brodziki na nóżkach, na podłodze lub wpuszczane w podłogę. Jeśli wlot znajduje się blisko podłogi lub na niej – najlepiej zamontować niski brodzik, jeżeli, natomiast, zlokalizowany wyżej – gwarantuje to większą szansę na dobry spadek rury wodnej – w tej sytuacji można wybrać głębszy brodzik. Odpływ i wlot mają być nieco oddalone od siebie, żeby można było wykonać połączenie.

Silikonowanie brodzika

Dobrze wypoziomowany, stabilny brodzik to podstawa.  Z naszego doświadczenia polecamy zakupić wyższy brodzik oraz zwrócić uwagę na to, że jego wysokość a głębokość się różnią. Na końcowym etapie montażu trzeba uszczelnić go – wypełnić silikonem styki przy ścianie, żeby nie martwić się tym, że w przyszłości brodzik będzie się bujał się i zapadał.
W sytuacji, kiedy wymieniamy brodzik do kabiny, najważniejsze jest dobrze go zmierzyć, a w trakcie wykonania – wyczyścić ściany z kamienia i reszty silikonu, aby idealnie osadzić nowy brodzik.

SPEC NA GODZINY oferuje lokalizację i usuwanie wycieku spod brodzika kabiny prysznicowej. Przeciek w kabinie lub brodziku czasami potrafi być trudny i wymagający ściagania brodzika. Nasz hydraulik likwiduje przecieki w łazience – zapraszamy do rezerwacji.

Montaż brodzików marek: Centrum, Durasan, Signik, Ravak, Kerra, Roca, Kaldewei, Sanplast, Villeroy&Boch, Radaway, Besco, Deante, Duravit, Excellent, Geberit, Ideal Standard, Huppe, Laufen, Now Trendy, Novellini, Omnires, Polimat, Polysan, Richo, Rak Ceramics, Sanswiss, Schredpol, Vayer, etc.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn