Montaż lub wymiana umywalki

montaz umywalki

SPEC NA GODZINY wykonuje usługi hydrauliczne –  montaż lub wymianę umywalki w łazience lub ubikacji. Dokładnie realizujemy montaż lub wymianę umywalki wiszącej do ściany lub na stelażu, osadzenie umywalki na blacie, szafce, postumencie/półpostumencie; montaż umywalki wpuszczanej w blat.

Montaż lub wymiana umywalki:

Demontaż starej umywalki wraz z wymianą syfonu i montażem nowej miski

Montaż umywalki na blacie:

Instalacja umywalki wpuszczanej w blat łazienkowy

Montaż lub wymiana umywalki ściennej:

Montaż nowej umywalki wiszącej do ściany lub na postumencie

Montaż umywalki na szafce:

Montaż kompletu – szafki łazienkowej z umywalką lub montaż umywalki na szafce

Hydraulik – montaż albo wymiana umywalki

SPEC NA GODZINY oferuje usługi hydrauliczne, w tym montaż lub wymianę umywalki łazienkowej z dojazdem w dużych miastach i okolicach, a dokładnie montaż umywalki do blatu, ściany, szafki. Umywalki są instalowane według różnych sposobów, w zależności od tego, ile mamy miejsca. Jeśli zastanawiasz się nad umywalką i nie wiesz, jaką wybrać, pomyśl nad rozmiarem pomieszczenia: jakiej przestrzeni potrzebujesz, aby wygodnie korzystać z umywalki? Oczywiście, w małej łazience nie mamy dużych możliwości, w takiej sytuacji kupują zazwyczaj umywalkę kompaktową. Jeżeli w Twoim domu mieszka rodzina i rano tworzy się kolejka – może przyda się podwójna umywalka? Nie zapominajmy o potrzebach starszych i najmłodszych w perspektywie czasu. Warto zamontować głęboką miskę, aby móc komfortowo z niej korzystać, nie rozchlapując wody. 

35 – 120 cm to rozmiar modeli, dostępnych obecnie na rynku. Ulokować umywalkę trzeba przy przyłączu kanalizacyjnym. Standardowa wysokość montażu – 83-85 cm.

Interesuje Cię montaż baterii lub naprawa kranu? Zapraszamy do rezerwacji – terminy są dostępne na dziś, jutro lub inny, dogodny dla Ciebie, termin. W razie wycieku spod umywalki – również oferujemy pomoc hydraulika.

Montaż umywalki: Besco, Astor, Axor, Actima, Aqualine, Bravat, Deante, Defra, Duravit, Elita, Geberit, Globo, Groche, Koło, Cersanit, Cerastyle, Kerasan, Laufen, Laveo, Omnires, Oltens, Massi, LaVita, Roca, Root, Rea, Sapho, etc.

Montaż umywalki łazienkowej

Wygląd łazienki to również ważny czynnik, często decydujący o tym, z jakiego materiału i w jakim kolorze będzie nasza umywalka. Miski zazwyczaj są wykonane z ceramiki, gdyż łatwo ją utrzymać w czystości. Aczkolwiek, nie brakuje kamiennych, drewnianych lub ze szkła: wszystkie super się prezentują we wnętrzach, do których zostały specjalnie dopasowane. 

Drewno i kamień są dominującym trendem w aranżacji wnętrz: wszystko wskazuje na oszczędność i powrót do natury, tzw, pro-eko. Coraz większą popularność zyskują np. kamienne umywalki, drewniane wanny – wiąże się to również z koniecznością innego rodzaju pielęgnacji, odpowiedniej dla tych materiałów. Miska z hartowanego szkła może nabrać ciekawe, nietypowe kształty i kolory, co zwiększa możliwości designerskie. Po metalowe prędzej sięgamy w przypadku kuchni, choć to nie reguła – stal także potrafi wkomponować się w łazience.

Aktualnie, wybór jest tak różnorodny, że czasami aż trudno się zdecydować, jaką umywalkę zamontować. Może być dosłownie “wisienką” w Twojej łazience. Jeżeli to wyzwanie dla Ciebie, można skorzystać z porad designerów. W przypadku, kiedy masz własną wizję – wystarczy uzgodnić jej wykonalność z hydraulikiem, aby móc spokojnie przystąpić do prac. Wykonujemy profesjonalny montaż umywalki łazienkowej.

Montaż umywalki szafkowej

Montaż umywalki na szafce – to dobre rozwiązanie w przypadku braku miejsca na rzeczy. Jeśli jesteś osobą, która lubi mieć potrzebne pod ręką – umywalka wpuszczana w blat, ewentualnie montowana na blacie da Ci więcej miejsca np. na kosmetyki tuż obok. Taki rodzaj armatury nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli łazienka ma minimalistyczny charakter. Aby zamontować umywalkę na szafce, trzeba osadzić ją na silikonie, a także wypełnić nim wszystkie styki, żeby zabezpieczyć wnętrze szafki przed dostaniem się wody.

Montaż umywalki wpuszczanej w blat

Ostatnio bardzo popularne są umywalki wolnostojące lub wpuszczane w blat łazienkowy. W zależności od tego, czy umywalka jest wyposażona w baterię, w blacie wywierca się jeden lub dwa otwory. Po instalacji odpływu nakładamy silikon – przytwierdzamy na nim umywalkę do blatu. Realizujemy także montaż umywalki podwójnej nablatowej.

Montaż umywalki na postumencie

Montaż umywalki do ściany jest prosty: umywalkę montują na kołkach rozporowych lub śrubach mocujących. W przypadku ciężkiej umywalki lub ściany wykonanej z pustaków, warto dodatkowo wzmocnić instalację, wykorzystując zaprawę. 
Umywalkę z panelem osłonowym albo z postumentem można postawić w dużej łazience nawet na środku. Aby zamontować umywalkę na szafce, trzeba osadzić ją na silikonie, a także wypełnić nim wszystkie styki, żeby zabezpieczyć wnętrze szafki przed dostaniem się wody. Montaż umywalki stojącej lub zintegrowanej polega na mocowaniu dolnej części do podłogi. Przy ustawieniu pod ścianą, wyprowadzamy do niej odpływ. Odpływ można zamaskować zakładając postument albo po prostu dekoracyjny syfon

Pamiętaj o tym, że w przypadku braku przyłącza kanalizacyjnego trzeba zlecić przeróbkę instalacji hydraulikowi. Również dobrze jest zadbać o oświetlenie nad umywalką i zastanowić się nad montażem lampy albo LEDów.

 

Montaż zlewu czy umywalki zazwyczaj kończy się nałożeniem silikonu w miejscach styków armatury ze ścianą albo blatem. Silikonowanie jest ważne nie tylko z punktu widzenia estetyki, gwarantuje ono lepszą stabilizację miski, a także zapobiega wydostaniu się wody w szczeliny pomiędzy armaturą a powierzchnią, na której jest osadzona. Przede wszystkim, silikon niweluje możliwość szybkiego pojawienia się pleśni i ciemnych plam. W łazience do umywalki lub w kuchni do zlewu najlepiej wybrać preparat na bazie octu, taki silikon ma właściwości przeciwgrzybicze i trzyma się dłużej. Wypełnienie silikonem uszczelni miskę, aby uniknąć zalania podczas korzystania z umywalki.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn