Montaż lub wymiana kabiny prysznicowej

montaż kabiny prysznicowej

SPEC NA GODZINY wykonuje usługi hydrauliczne, w tym montaż lub wymianę kabiny prysznicowej narożnej, prostokątnej, etc. z brodzikiem lub bez niego. Wymianę kabiny realizujemy w kilka godzin, w zależności od stopnia skomplikowania demontażu. W razie problemów z drzwiami kabiny prysznicowej, oferujemy ich regulację i naprawę wraz z wymianą części zamiennych.

Montaż kabiny walk-in czy z brodzikiem:

Montaż odpływu liniowego lub spływu kopertowego do kabiny

Montaż brodzika z podłączeniem do syfonu oraz składanie kabiny prysznicowej

Naprawa elementów kabiny:

Pomoc w otwarciu drzwiczek przy zablokowanym praniu, wymiana blokady elektrozamka
pralki

Wymiana silikonów w kabinie:

Profesjonalne nałożenie silikonów

Montaż lub wymiana kabiny prysznicowej – hydraulik

SPEC NA GODZINY realizuje usługi hydraulika – montaż lub wymianę kabiny prysznicowej wolnostojącej, narożnej, wnękowej, kwadratowej, prostokątnej, zaokrąglonej; z drzwiami uchylnymi lub przesuwnymi; z brodzikiem lub bez; z hydromasażem

Montaż deszczownicy
Montaż słuchawki
Montaż ścianek (paneli bocznych) kabiny
Wymiana węży prysznicowych
Montaż stelaży do brodzika
Silikonowanie brodzika i kabiny

Wykonujemy montaż oraz wymianę kabin prysznicowych z brodzikiem płaskim / głębokim na Twoje życzenie. Przed kupnem zestawu warto się zastanowić, jaka dokładnie kabina wkomponuje się w przestrzeń łazienki. Sprawdź, jaki rozmiar brodzika pasuje do kabiny prysznicowej – dokonując zakupu, przyjrzyj się jakości wykonania elementów, takich jak rolki i uszczelki. Zwróć szczególną uwagę na dostępność części zamiennych, aby w razie ich uszkodzenia nie wymieniać całej kabiny.

Montaż kabiny prysznicowej nie jest trudny, ale wymaga trochę doświadczenia i precyzji, gdyż to wieloetapowy proces. Najpierw, warto się upewnić, że:

– do baterii doprowadzono ciepłą i zimną wodę

– do brodzika zostało wykonane podejście kanalizacyjne wraz z syfonem

Usługa zazwyczaj trwa do kilku godzin, w zależności od stopnia złożoności kabiny, średnio ok 3 – 4 h. W przypadku wymiany – zajmuje co najmniej pół dnia, gdyż trzeba wykonać demontaż starej i montaż nowej kabiny.

Montaż kabiny walk-in (bez brodzika)

SPEC NA GODZINY oferuje również montaż kabiny, ostatnio coraz bardziej popularnej w aranżacji łazienki. Kabina bez brodzika, tzw. walk-in jest komfortowa w użytku oraz świetnie wygląda w pokojach prysznicowych. Do montażu takiej kabiny potrzeba więcej miejsca oraz podpięcie do ujęcia kanalizacyjnego, umożliwiające instalację odpływu liniowego. Zapraszamy do rezerwacji terminu na usługi hydrauliczne oraz montaż spływów kopertowych.

Jak wygląda wymiana kabiny?

Zazwyczaj montaż/wymiana kabiny zajmuje od min 3 do 5, czasami 8 godzin, w zależności od kilku czynników, mianowicie:

1. Od tego, czy demontujemy starą kabinę
Panele, płytki lub inne elementy, które pozwalają na odpowiednie umiejscowienie kabiny mogą zostać naruszone na potrzeby demontażu.
Usuwanie pozostałości po silikonach często zajmuje więcej czasu, niż montaż.

2. Od warunków technicznych pomieszczenia
Nadal często spotykamy przeróbki instalacji, w tym nie tylko hydraulicznej, zrobione jeszcze za czasów PRL. W wielu mieszkaniach można znaleźć mankamenty wykonania, które ciężko naprawić. W takich warunkach warto się z tym, że mimo dobrej pracy specjalisty wynik może nie odpowiadać zbyt wysokim oczekiwaniom.

3. Od wielkości kabiny
Jeżeli kabina duża – potrzebne są 2 osoby. Wielkość kabiny przekłada się na stopień skomplikowania montażu, gdzie niezbędne są co najmniej 4 ręce. Przy zleceniach 2-osobowych koszt wizyty zwiększa się o koszt dodatkowego pracownika. 

4. Od lokalizacji
Montaż, naprawę lub wymianę kabiny prysznicowej wykonujemy z dojazdem. Wyjazd hydraulika poza granice miasta jest dodatkowo płatny.

Wymiana brodzika w kabinie

Aby zamontować kabinę prysznicową,  trzeba zacząć od brodzika: dobrze wypoziomowany, stabilny brodzik to podstawa.  Z naszego doświadczenia polecamy zakupić wyższy brodzik oraz zwrócić uwagę na to, że jego wysokość a głębokość się różnią. Na końcowym etapie montażu trzeba uszczelnić go – wypełnić silikonem styki przy ścianie, żeby nie martwić się tym, że w przyszłości brodzik będzie się bujał się i zapadał.
W sytuacji, kiedy wymieniamy brodzik w kabinie, najważniejsze jest dobrze go zmierzyć, a w trakcie wykonania – wyczyścić ściany z kamienia i reszty silikonu, aby idealnie osadzić nowy brodzik. Przy wymianie brodzika można delikatnie przenieść odpływ – nasz specjalista doradzi, jak lepiej to zrobić.

Silikonowanie kabiny prysznicowej

Skręcamy poszczególne elementy – przydadzą się kołki rozporowe oraz silikon. Łączymy profile z szynami, żeby złożyć ramę kabiny, a potem wstawiamy szybę lub tafle. Na śruby montażowe nakładamy plastikowe zaślepki, nieszczelności uzupełniamy silikonem. Konstrukcja ma przylegać do ściany i powierzchni brodzika. W drzwiach przesuwnych montujemy rolki, regulując je śrubami. Silikonujemy nieszczelności między kabiną a ścianą. Po wyschnięciu trzeba obowiązkowo zrobić test szczelności, aby w przypadku ewentualnych braków uzupełnić je.

SPEC NA GODZINY zaprasza do rezerwacji terminu hydraulika na lokalizację i usuwanie wycieków. Likwidujemy wyciek spod kabiny czy brodzika prysznicowego – w razie potrzeby ściągamy kabinę wraz z brodzikiem, aby dostać się do syfonu.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn