Wymiana zaworów wody

Wymiana zaworów

Masz problem z zakręceniem wody w domu? Jeśli woda cieknie bez przerwy i nie da się jej zakręcić – oznacza to, że potrzebujesz wizyty hydraulika oraz wymiany uszkodzonego zaworu na nowy, szczelnie domykający wodę. SPEC NA GODZINY oferuje fachową pomoc hydrauliczną i wymianę zaworów wodnych różnego rodzaju, a także montaż zaworów do WC, pralce, zmywarce, pod zlewem, umywalką lub przy bojlerach oraz podgrzewaczach wody. Montujemy zawory kątowe z głowicą ceramiczną.

Usuwanie wycieków:

Montaż zaworów odcinających, przelotowych, regulujących, zwrotnych

Naprawa zaworu do wody:

Regulacja zaworu, wymiana uszczelki, zakrętki

Wymiana zaworu spłukującego WC:

Wymiana zaworów do toalety w razie uszkodzenia

Wymiana zaworów do wody

SPEC NA GODZINY to profesjonalne usługi hydrauliczne, w tym wymianę zaworów wody. Dokładnie realizujemy montaż i wymianę zaworów odcinających do wody w łazience, kuchni, ubikacji czy pokoju prysznicowym. Realizujemy również wykrywanie i usuwanie wycieków, w razie uszkodzonego zaworu.

Nie wymieniony na czas zawór to niebezpieczeństwo i spore wydatki. Dlaczego?

Jeżeli woda leci cały czas i nie da się jej zakręcić to znaczy, że zawór odcinający/domykający się zepsuł. Kiedy może się zdarzyć taka sytuacja?

Kiedy przy wymianie pralki nie możesz zakręcić wody
Kiedy chcesz wymienić kran i nie da się zakręcić zaworu

Zawory kątowe są najczęściej używane w domu. Zapraszamy do rezerwacji terminu na wymianę zaworów hydraulicznych.

Uszkodzony zawór – przyczyna wycieku

Zawór to podstawowe zabezpieczenie, które odcina dopływ wody w naszych domach i mieszkaniach. Dobry zawór hydrauliczny jest skuteczny w ciągu wielu lat, dlatego warto zadbać o zawór lepszej jakości w razie wymiany. Kilkadziesiąt złotych to naprawdę bardzo mały koszt w porównaniu do zbytków, jakie można ponieść po zalaniu. Doświadczony hydraulik zawsze zwróci uwagę na stan zaworów przy każdego rodzaju pracach, aby pomóc uniknąć wycieku. Nasz specjalista również pomoże Ci w kryzysowej sytuacji – zlokalizuje wyciek i likwiduje jego przyczynę.

W jakich miejscach wykonujemy montaż zaworów hydraulicznych?

Główny zawór odcinający
Odgałęzienia rur wodnych
Przy grzejnikach
Przy instalacji gazowej
Przed armaturą, czyli baterią kuchenną, prysznicową, umywalkową, bidetową i przy WC
Przy sprzętach AGD, które pobierają i wypłukują wodę, czyli przy pralce, zmywarce, suszarce, bojlerze, podgrzewaczu, stacji uzdatniania, zmiękczaczu, urządzeniach do filtracji, ekspresie, etc.

Najlepiej, kiedy każde urządzenie zużywające wodę ma własny zawór – wtedy, np. w razie wymiany zlewu czy umywalki odpada potrzeba odcinania wody w całym domu. 

Montaż zaworów do wody

Wykonujemy montaż takich zaworów do wody:

– odcinających
– regulujących
– przelotowych
– zwrotnych
– grzybkowych
– kulowych
– kątowych
– kołnierzowych
– bezkołnierzowych

Jakie rodzaje zaworów można zamontować?

W kuchni i łazience raczej spotkasz dwa rodzaje zaworów hydraulicznych – odcinające i regulujące. Oprócz tego są przelotowe i zwrotne. Wykonane są z różnych materiałów, zależnie od zadania, które mają spełniać.

Kulowe to najbardziej popularne i najczęściej używane zawory, działanie których polega na jednym ruchu dźwigni. Rączkę zaworu przesuwamy lekko pod kątem prostym i zawór jest zamknięty. Taki zawór montuje się przy instalacji gazowej.

Grzybkowe dają bardziej płynną regulację przy jednokierunkowym przepływie. Te zawory są zakręcane, zakrętka podobna do kapelusza grzybka, stąd nazwa. Grzybkowe zawory do zimnej wody są wyposażone w gumową uszczelkę, natomiast do gorącej oraz innego rodzaju płynu stosuje się zaworów wykonanych z miedzi i mosiądzu, z metalową uszczelką. W sklepie znajdziesz kołnierzowe, bezkołnierzowe lub międzykołnierzowe zawory ze sprężyną lub bez. Grzybkowy zawór można kupić w wersji pojedynczej, podwójnej, wykonanej ze stali kwasoodpornej, metalu (żeliwa) czy stali węglowej.

Zawory kątowe najczęściej są montowane przy bateriach, pralkach, zmywarkach, spłuczce WC. Zawory przepustowe przy rozgałęzieniach kanałów wodnych.

Oferujemy montaż zaworów odcinających, rozdzielających, regulujących, przelotowych i zwrotnych

Wymiana zaworów kulowych, kątowych, grzybowych

Chcąsz wykonać jakiekolwiek modyfikację armatury trzeba zamknąć dopływ wody, a do tego niezbędne są sprawne zawory. Oferujemy wymianę zaworów hydraulicznych: kątowych, grzybowych, kulowych – zapraszamy do rezerwacji.

Wymiana zaworów do toalety

W sytuacji, kiedy zepsuł się zawór do WC, bądź to toaleta klasyczna czy miska podwieszana, oferujemy wymianę zaworów do toalety: spłukującego oraz napełniającego. Ceny zaworu wahają się w ok. 80-100 zł, np. do spłuczki podtynkowej zawór uniwersalny Geberit kosztuje ok 100 zł, choć są i droższe – zależy od modelu spłuczki. Części zamienne do spłuczek ciśnieniowych można kupić w każdym markecie budowlanym – możemy zakupić je po drodze do Ciebie.

 

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn