Montaż i regulacja drzwi Kraków

regulacja drzwi ślusarz

SPEC NA GODZINY oferuje usługę złotej rączki oraz montażu i regulacji drzwi w Krakowie i okolicy. Poziomowanie framugi i skrzydła, montaż zamka czy nowego wizjera. Oferujemy także regulację poluzowanych, szurających drzwi, wymianę zawiasów lub klamki do drzwi w razie uszkodzenia.

Montaż drzwi w Krakowie:

Montaż i regulacja ościeżnicy, skrzydła drzwi

Regulacja drzwi:

Naprawa drzwi w Krakowie regulacja zawiasów, wkładki do zamka albo klamki

Wymiana wkładki do drzwi Kraków:

Demontaż + montaż wkładki do zamka na Twoje życzenie

Montaż drzwi w Krakowie

montaż mebli

SPEC NA GODZINY wykonuje usługę złotej rączki, a także montaż drzwi w Krakowie i bliskich dzielnicach. Drzwi są jednym z podstawowych elementów wyposażenia naszych domów. Przy zakupie trzeba pamiętać, że drzwi to nie tylko skrzydło – wybieramy również ościeżnicę i klamkę. Decydując się na konkretny model, najważniejszą kwestią jest przeznaczenie drzwi, czyli czy będą to drzwi wewnętrzne czy zewnętrzne.

Montaż i regulacja drzwi zewnętrznych Kraków

Drzwi zewnętrzne (wejściowe do budynku) narażone są na różne czynniki atmosferyczne – słońce, mróz, wiatr, dlatego muszą być szczelne, dobrze utrzymujące ciepło. Do wyboru mamy wiele opcji: drzwi ze stali, drewna, PCV czy aluminium, często o wielowarstwowej budowie z materiałem termoizolacyjnym – wełną mineralną, pianką poliuretanową lub styropianem. Dobrze dobrane drzwi zewnętrzne zapewniają nam odpowiednią izolację termiczną, akustyczną i bezpieczeństwo – warto rozważyć montaż drzwi antywłamaniowych, które posiadają konstrukcję wzmocnioną stalowym ożebrowaniem i mocne, stalowe ramy. Oferujemy montaż i regulację drzwi zewnętrznych w Krakowie bądź okolicach.

Montaż lub regulacja drzwi wewnętrznych Kraków

Drzwi wewnętrzne montujemy w środku mieszkania i na klatkach schodowych. Drzwi te oddzielają od siebie poszczególne pokoje, dlatego możemy wybrać modele pełne, które zapewniania nam intymność, zaciemnienie i wyciszenie, oraz drzwi z przeszkleniem, aby nie ograniczać ilości światła w pomieszczeniu.
Najczęściej montowanym rodzajem drzwi są drzwi rozwierane jedno lub dwuskrzydłowe. 

W przypadku drzwi jednoskrzydłowych wybieramy również ich stronę: drzwi lewe (otwierane zgodnie z ruchem wskazówek zegara) i drzwi prawe (otwierane w odwrotną stronę).

Montaż i regulacja ościeżnicy Kraków

Drzwi zawsze montowane są w pomieszczeniach w wykończoną podłogą i ścianami. Otwór drzwiowy musi mieć równe krawędzie, a przed zakupem przeznaczonych do niego drzwi dokładnie zmierzony. Do drzwi dobieramy odpowiednią ościeżnicę, istotna jest tutaj grubość ściany i miejsce w jakim będzie montowana. Pod tym kątem możemy wybrać ościeżnicę stałą: montowaną do ściany, złożoną z ramy, na której zawieszamy skrzydło drzwiowe, lub ościeżnicę regulowaną, którą możemy założyć na ściany o niestandardowej grubości.
Ościeżnice montowane są w otworze drzwiowym, zawsze większym od niej o ok.1-2 cm, co pozwala na stabilizację futryny w idealnym pionie i poziomie. Szczelina następnie wypełniona jest pianką poliuretanową. Po założeniu skrzydeł drzwiowych regulujemy zawiasy, tak aby drzwi otwierały się lekko i płynnie, ale nigdy same nie zmieniały swojej pozycji. Na koniec trzeba wykończyć drzwi lakierem i silikonem w szczelinach. Oferujemy założenie i regulację każdego rodzaju drzwi w Krakowie i okolicach.

Montaż i regulacja drzwi przesuwnych Kraków

W niewielkich pomieszczeniach, aby nie zabierać dodatkowego miejsca, dobrym rozwiązaniem są drzwi przesuwne – skrzydło drzwiowe przesuwa się na szynie, a po otwarciu chowa w ukrytej w ścianie kasecie lub zachodzi na ścianę. Alternatywą do drzwi przesuwnych są drzwi harmonijkowe, działające jak sama nazwa wskazuje na zasadzie harmonijki: kilku wąskich skrzydeł montowanych na górnej i dolnej szynie, zsuwanych do siebie w przestrzeni futryny drzwiowej. Zajmujemy się montażem i regulacją drzwi przesuwnych, jak i harmonijkowych w Krakowie.

W nowoczesnych wnętrzach często montowane są drzwi bezprzylgowe, których skrzydło po zamknięciu w całości chowa się w ościeżnicy, tworząc z nią gładką całość. Drzwi te mogą mieć również ukryte zawiasy, co daje efekt praktycznie niewidocznych, ukrytych w ścianie drzwi. Drzwi przylgowe posiadają wycięcie w krawędzi skrzydła, aby po zamknięciu nachodziło ono na ościeżnicę. Montujemy drzwi przylgowe oraz bezprzylgowe w Krakowie i okolicy.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn