Montaż stacji uzdatniania wody

montaż stacji do uzdatniania

SPEC NA GODZINY oferuje usługi hydraulika – podłączenie zmiękczaczy oraz montaż stacji uzdatniania wody. Zmiękczacz czy uzdatniacz do wody może poprawić jakość naszej kuchni, stan skóry, a także zadbać o dłuższą pracę urządzeń, takich jak zmywarka czy pralka oraz żywotność całej instalacji wodnej i grzewczej. Realizujemy wymianę żywicy oraz filtrów i wkładów do urządzeń.

Montaż i podłączenie zmiękczacza:

Test wody

Instalacja urządzeń zmiękczających do wody

Montaż osmozy:

Podłączenie odwróconej osmozy do filtracji wody

Montaż stacji uzdatniania:

Podłączenie stacji uzdatniania do ujęcia wody

Wymiana żywicy oraz filtrów:

Wymiana filtrów węglowych i wkładów do stacji lub zmiękczacza

 

Wymiana żywicy jonowymiennej

Montaż stacji do uzdatniania wody – hydraulik

Woda, którą mamy w kranie jest zdatna do picia, jednak walory smakowe i zapach nie spełniają oczekiwań: chlor, dodawany w celu jej oczyszczenia, jest wyczuwalny w smaku, a twardość naprawdę pozostawia wiele do życzenia – wystarczy popatrzeć, co się dzieje z czajnikiem bez użycia filtrów.
Kamień krystalizuje się na grzałkach sprzętów domowych i przy tym jednocześnie obniża się przepływ ciepła, lecz zwiększa jego natężenie w konkretnych miejscach. Doprowadza to do powstania licznych usterek i awarii sprzętu AGD pralek, zmywarek, ekspresów, etc.
Nadmiar jonów wapnia i magnezu obniża także skuteczność proszków do prania oraz innych środków chemicznych, które wykorzystujemy w domu. W dodatku, skóra i włosy są przesuszone, co bez wątpienia przekłada się na nasz wygląd i komfort. Montaż zmiękczacza lub stacji uzdatniania wody może rozwiązać ten problem.

SPEC NA GODZINY oferuje usługi hydrauliczne, w tym montaż stacji do uzdatniania wody, podłączenie zmiękczacza i podobnych urządzeń z dojazdem w dużych miastach i okolicach.

Wymiana fltrów i żywicy do stacji uzdatniana

Stacja do uzdatniania wody – po co ją montować?

Po co montować stację uzdatniania? Skutków twardej wody nie będziemy dalej przeliczać, widać większy sens w montażu zmiękczacza wody albo stacji do jej uzdatniania, aby korzystać z miękkiej wody w całym domu: do gotowania, kąpieli, sprzątania, prania i prasowania. Jest kilka urządzeń, instalacja i użytkowanie których pozwoli na dostępność zdatnej do picia wody, pozbawionej niekorzystnych związków lub nasyconej pożądanymi. Każde z urządzeń wyposażone jest w specjalne filtry i wkłady:

Narurowy filtr z wkładem

Likwiduje chlor i metale, jest instalowany pod zlewem lub przy głównym przyłączu wody. To najtańsza opcja, jeśli nie mamy możliwości montażu większego urządzenia.

Odwrócona osmoza

Usuwa wszystkie minerały z wody. W przypadku, kiedy chcemy wzbogacić ją o konkretny związek, można podłączyć mineralizator.

Nano-pad

W porównaniu do osmozy, odrzuca mniej popłuczyn i jest mały – można go zamontować np. pod zlewem czy w szafce.

Zmiękczacz

Centralny zmiękczacz przyczyni się do poprawy jakości wody z wodociągu, montaż urządzenia wykonują przy głównym ujęciu. W przypadku kotłów grzewczych, montaż powinien odbyć się przed kotłem. Są to prawie bez usługowe urządzenia, które uzupełniać trzeba tylko w tabletki solne i wkłady. Wyposażone w żywicę jonowymienną i regenerują się dzięki solance, którą same tworzą z pobranej wody i tabletek. Zmiękczacz wody pozwoli oszlifować jej walory oraz zwiększyć żywotność sprzętów domowych, których działanie oparte jest na wykorzystaniu wody.

Stacja do uzdatniania

Jest dobrym rozwiązaniem w przypadku, kiedy chcemy dostosować ilość związków w wodzie do swoich potrzeb. Jeśli jesteś właścicielem studni, może to być konieczność. Najpierw należy zrobić badanie, gdyż woda, szczególnie ta, z własnego ujęcia, często zawiera dużo bakterii oraz niepożądanych pierwiastków, np. mangan, żelazo, amoniak. Wykonanie takich badań umożliwi dopasowanie stacji uzdatniania do potrzeb. Stacje są zabudowane w stelażu stalowym, stawia się je na podłodze, raczej bez mocowania do ściany.

Gdzie najlepiej zamontować zmiękczacz wody?

Pomieszczenie, w którym montowane są urządzenia do zmiękczania wody, powinno spełniać konkretne warunki, a dokładnie mieć:

  • wystarczająco miejsca. Sprawdź wymiary stacji/uzdatniacza i wyznacz miejsce montażu. Nie warto instalować urządzenie w zbyt ciasnym pomieszczeniu.
  • dostęp do zasilania
  • odpływ kanalizacyjny, lepiej, jak najbliżej miejsca montażu uzdatniacza.
  • normalną temperaturę. W niskich urządzenie może się zepsuć.

Czy wiesz, że..?

Twarda woda to przyczyna wielu awarii

Spora część awarii sprzętu AGD jest związana z tym, jaką wodę posiadamy w kranie. Osad z kamienia zatrzymuje się na podzespołach urządzeń, a dokładnie nawarstwia się na takich ważnych częściach, jak pompa i grzałka, co skutkuje awarią. SPEC NA GODZINY zajmuje się montażem zmiękczaczy.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn