Silikonowanie
łazienki czy kuchni

silikonowanie

SPEC NA GODZINY to hydraulik, który zajmuje się białym montażem, w tym wykonuje silikonowanie łazienki i kuchni, czyli uszczelnianie silikonem miejsc, które są narażone na kontakt z wodą lub, które warto połączyć dla lepszego efektu wizualnego.

Silikonowanie narożników i fug:

Nałożenie silikonu w łazience, kuchni lub innym pomieszczeniu

Uszczelnianie silikonem:

Uszczelnianie silikonem płytek, brodzika, kabiny, umywalki, zlewu, miski WC

Wymiana silikonu:

Nowy silikon przy wannie, kabinie, brodziku, etc

Uszczelnianie silikonem

Oferujemy usługi hydraulika, w tym biały montaż, a także nakładanie silikonów w miejscach styków. Realizujemy silikonowanie kuchni, jak i łazienki, a także innych miejsc domu. Uszczelniamy silikonem całe wyposażenie łazienki: przy wannie, kabinie prysznicowej, brodziku, toalecie, umywalce, blatach i szafkach. Wszędzie, gdzie jest szczelina lub przerwa pomiędzy ścianą a płytkami lub bezpośrednio armaturą łazienkową czy kuchenną. Wygładzona warstwa silikonu wizualnie dopełnia zamontowane wyposażenie, dlatego tak ważne jest, aby uszczelnienie było wykonane równomiernie, bez przerw i dziur. Oprócz tego, proponujemy uszczelnianie silikonem okien, drzwi oraz innych miejsc Twojego domu, aby zapewnić mu ładny wygląd poprzez profesjonalne silikonowanie. Uszczelnianie narożników, fug, miejsc styków mebli kuchennych ze ścianą, etc.

Pamiętaj, że w przypadku wycieku w kabinie czy brodziku silikon nie zawsze jest przyczyną przecieku. Nasz specjalista pomoże Ci wykryć prawdziwą przyczynę wycieku – zapraszamy.

Silikonowanie łazienki

W łazience, w miejscach styków wanny, umywalki, brodzika czy kabiny prysznicowej używamy silikonów, pozwalających ukryć szczeliny i blokować dostęp wody do nich. Niestety, z biegiem czasu w rogach pojawia się pleśń – wtedy trzeba ściągnąć całość uszczelnienia i wykonać go na nowo. SPEC NA GODZINY wykonuje silikonowanie oraz wymianę zapleśniałych silikonów w łazience. Wykwity psują nasze zdrowie, a nie tylko estetykę pomieszczenia – ciemne plamy obniżają komfort przebywania w pomieszczeniu. Wymienić silikon nie jest ciężko, jednak potrzeba do tego cierpliwości i dokładności. Oferujemy profesjonalną wymianę silikonu.

Silikonowanie kuchni

Jeśli chodzi o silikonowanie kuchni, to tutaj dobrze wykonany silikon ma bardzo praktyczne znaczenie – woda nie powinna wydostać się poza blat i zlew. Silikonowanie zlewu wygląda różnie, w zależności od rodzaju naczynia – zlew można osadzić na silikonie na blacie albo szafce. Silikonowanie blatów i szczelin pomiędzy szafkami pozwoli uniknąć zabrudzenia tych miejsc, natomiast, czy silikonować płytę indukcyjną  – dobre pytanie – w razie demontażu płyty będzie ciężko i czasochłonnie go ściągać.

Hydraulik do wymiany silikonu

Dlaczego powstaje pleśń?

Brak odpowiedniego ogrzewania czy wentylacji, wilgoć sprawiają, że w zakamarkach łazienki, gdzie osadza się kurz, tworzy się pleśń. Aby zadbać o estetyczny wygląd łazienki, silikony warto wymieniać raz do roku. Jest to nieduży koszt, a jednak odświeża pomieszczenie. Niedbale nałożony i źle wyprofilowany silikon jest narażony na pojawienie się czarnych wykwitów jeszcze szybciej. Tolerancja pleśni prowadzi do jej rozrastania się. 

Jak wyczyścić silikon?

Żeby wyczyścić silikon, można użyć środków pleśniobójczych albo domowych sposobów, np. cytryny czy sody. W sytuacji, kiedy uszczelnienie jest dalej brudne i pleśń nie schodzi – trzeba zadbać o zminimalizowanie jej szkodliwego wpływu. Należy usunąć stary silikon, odkazić miejsce i nałożyć nowy. Usunąć taki silikon można tylko mechanicznie.

Jak nakładać silikon?

Aby nałożyć silikon – odcinamy końcówkę preparatu w taki sposób, aby uniknąć nadmiaru podczas pracy. Silikon wyciskamy, używając pistoletu. Powierzchnię wygładzamy tak, żeby była gładka i silikon dobrze przylegał. Należy zaczekać, aż silikon wyschnie całkiem – dopiero po tym można w pełni korzystać z miejsca dostępu wody.

Jaki silikon wykorzystać?

W sprzedaży są dostępne silikony, dostosowane do rodzaju materiału, np. akrylu, szkła, drewna, kamienia, PCV, ceramiki, etc. Najlepszy to neutralny silikon sanitarny, który nie ma silnych zapachów i nie powoduje korozji metali. Kwaśny – octowy, natomiast, warto użyć do ceramiki łazienkowej. Najczęściej używane silikony są bezbarwne, białe i czarne, na rynku jednak znajdziemy dostępne w różnych wersjach kolorowych.

Spec na godziny – naprawy i montaże

Obsługujemy Kraków i okolice: Węgrzce, Michałowice, Modlniczka, Kocmyrzów, Niepołomice, Kokotów, Wieliczka, Mogilany, Skawina, Czernichów, Balice

Obsługujemy Katowice i okolice: Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Tychy

Obsługujemy Wrocław i okolice: Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Bielany Wrocławskie, Wróblowice, Długołęka, Wilczyce

Obsługujemy Warszawę i okolice: Józefów, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Piastów, Łomianki, Jabłonna, Marki, Ząbki, Sulejówek

Obsługujemy Gdańsk i okolice: Sopot, Chwaszczyno, Pępowo, Leźno, Niestępowo, Otomin, Kowale, Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Przejazdowo

Obsługujemy Poznań i okolice: Tarnowo Podgórne, Swadzim, Przeźmierowo, Komorniki, Luboń, Robakowo, Zalasewo, Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Rokietnica

Obsługujemy Łódź i okolice: Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Wiśniowa Góra, Giemzów, Starowa Góra, Rąbień

Obsługujemy Lublin i okolice: Świdnik, Niedrzwica Duża, Bełżyce, Motycz, Nałęczów, Garbów, Niemce, Dąbrowica, Turka, Dominów, Kalinówka, Ciecierzyn